فا

‫ IE10، قوي‌ترين مرورگر از لحاظ مقابله با بدافزار

شماره: IRCNE2013051850
تاريخ:31/02/92
آزمايشگاه NSS در آزمايش جديدي دريافته است كه اينترنت اكسپلورر مايكروسافت نسخه 10 بدافزارهاي بيشتري را نسبت به مرورگرهاي كروم، سافاري و اپرا مسدود مي كند.
در اين آزمايش عملكرد آخرين نسخه هاي پنج مرورگر محبوب در مدت 28 روز در برابر 754 آدرس URL آلوده شده به بدافزار مورد بررسي قرار گرفت. در اين بررسي IE10 با مسدود نمودن 99.9 درصد آدرس هاي آلوده در صدر قرار گرفت پس از آن كروم با 83.1 درصد، فايرفاكس با 10 درصد، سافاري با 9.9 درصد و اپرا 1.8 با درصد در رده هاي بعدي قرار گرفتند.
با توجه به گزارش آزمايشكاه NSS، مرورگرهاي سافاري و فايرفاكس هر دو از Safe Browsing API v1 گوگل استفاده مي كننددر حالي كه اپرا از يك طرح مشابه ديگر استفاده مي كند. به نظر مي رسد هيچ يك از اين گزينه ها به خوبي كار نمي كند. بايد توجه داشت كه مرورگر كروم از Safe Browsing API v2 استفاه مي كند.
در مقابل اينترنت اكسپلورر، مانند كروم از تركيبي از URL و فيلترينگ معروف فايل استفاده مي كند ولي با استفاده از لايه اضافي Application Reputation توانسته است در صدر اين جدول قرار گيرد و بدافزارهاي بيشتري را مسدود نمايد.
فن آوري شركت هاي مايكروسافت و گوگل در اصل با يكديگر تفاوت ندارد اما به نظر مي رسد مايكروسافت تجزيه و تحليل هاي مبتني بر فايل پيچيده تري را براي كشف تهديدات به كار مي برد.
آزمايشگاه NSS، عملكرد IE10 در ويندوز 8 را مورد آزمايش قرار داده است، سيستم App Rec نيز در IE9 براي كاربران ويندوز 7 وجود دارد اما مشخص نيست كه اين سيستم درIE9 بتواند حفاظتي مشابه با IE10داشته باشد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 1 آذر 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0