فا

‫ احراز هويت دو مرحله‌اي در توئيتر

شماره: IRCNE2013051859
تاريخ: 04/03/92
توئيتر پس از موجي از حملات عليه رسانه‌هاي مختلف از جمله آسوشيتدپرس و فايننشال تايمز، از تكنولوژي خود براي افزايش امنيت كاربران پرده برداشت.
اين سايت ميكروبلاگ كه حدود 400 ميليون پيغام در روز منتقل مي‌كند، روز چهارشنبه اعلام كرد كه شروع به اجراي سرويس اختياري «اعتبارسنجي لاگين» كرده است تا هكرهايي را كه با استفاده از كلمات عبور سرقت شده قصد سرقت حساب‌هاي كاربري را دارند، ناكام بگذارد.
متخصصان امنيتي از اين حركت به عنوان گامي مثبت در جهت امنيت اين سرويس كه مشتري‌هاي زيادي دارد، استقبال كرده‌اند.
توئيتر در طول سال گذشته به دليل نداشتن گزينه «احراز هويت دو مرحله‌اي» بارها مورد حمله و انتقاد قرار گرفته بود. اين انتقادات در ماه آوريل و پس از ارسال يك توئيت جعلي از طرف آسوشيتدپرس مبني بر انفجار در كاخ سفيد افزايش يافت.
البته اين ويژگي امنيتي تمام مشكلات را حل نمي‌كند، ولي گامي رو به جلو محسوب مي‌شود.
زماني‌كه كاربر از طريق مرورگر وب به توئيتر وارد مي‌شود، بايد هويت خود را با وارد كردن يك كد شش رقمي كه توئيتر به تلفن همراه وي ارسال مي‌كند، تأييد نمايد. كاربران براي دسترسي به اين سرويس از طريق برنامه‌هاي PC و تلفن هوشمند، بايد از يك كلمه عبور موقتي كه به‌طور خودكار توليد مي‌شود براي هر برنامه استفاده كنند.
اين روش مشابه روشي است كه پيش از اين توسط شركت‌هاي ديگري از جمله فيس‌بوك، گوگل و مايكروسافت پياده‌سازي شده است.
البته اگر هكري به PC يا تلفن همراه احراز هويت شده براي اين سرويس دسترسي پيدا كند، قادر به ورود به حساب كاربري مرتبط خواهد بود.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 4 خرداد 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0