فا

‫ غيرفعال شدن برخي از برنامه هاي كاربردي معتبر در فيس بوك

شماره: IRCNE2013081926
تاريخ:27/05/92
استفاده از ابزارها براي شناسايي الگوهاي مخرب در برنامه هاي كاربردي به فيس بوك كمك مي كند تا به طور موقت برخي از برنامه هاي كاربردي متفرقه را غيرفعال نمايد.
روز سه شنبه، تعدادي از كاربران شكايت كرده اند كه برنامه هاي كاربردي و حساب كاربري فيس بوك آن ها از دسترس خارج شده است.
شركت فيس بوك در بيانيه اي اظهار داشت كه اين شركت به منظور حفاظت پلت فرم فيس بوك و كاربران، براي شناسايي و غيرفعال نمودن برنامه هاي كاربردي مخرب از سيستم هاي خودكار استفاده مي كند. اين روش الگوي مخرب را شناسايي مي كند، برنامه هاي كاربردي كه با اين الگو مطابقت دارند را شناسايي كرده و سپس اين برنامه ها را غيرفعال مي كند.
روز سه شنبه شركت فيس بوك اين الگوها را بررسي نمود و دريافت كه نه تنها بسياري از برنامه هاي كاربردي مخرب به درستي با اين الگوها مطابقت داشته و غيرفعال شده اند، بلكه بسياري از برنامه هاي كاربردي معتبر نيز با اين الگوها مطابقت دارند و بواسطه آن غيرفعال شده اند.
يكي از كارمندان فيس بوك گفت: ما پس از مواجه با اين مشكل، فورا اين فرآيند را متوقف كرده و برگرداندن دسترسي ها را آغاز كرديم. شركت فيس بوك در مورد تعداد برنامه هاي كاربردي معتبري كه تحت تاثير قرار گرفته اند، اظهار نظري نكرد.
در حال حاضر اين شركت قصد دارد تا فرآيندها و فناوري ها را ارتقاء دهد. ارتقاء فناوري شامل استفاده از ابزار بهتر براي شناسايي الگوها و ارتقاء فرآيند شامل استفاده از فرآيندهاي بهتر براي بررسي بهتر برنامه هايي كه با الگوهاي مخرب مطابقت دارند. هم چنين مشكلاتي كه باعث كندي فرآيند بازيابي مي شوند، برطرف خواهد شد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 27 مرداد 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0