فا

‫ استفاده هكرها از بدافزار Ramnit

شماره: IRCNE2013081933
تاريخ:29/05/92
با توجه به يافته هاي محققان از شركت امنيتي Trusteer، نوع جديدي از بدافزار مالي Ramnit به منظور سرقت اعتبارنامه هاي ورود براي حساب كاربري Steam، در تزريق مرورگر وب محلي مورد استفاده قرار مي گيرد.
Ramnit، يك كرم كامپيوتري است كه براي اولين بار در سال 2010 كشف شد. در آن زمان اين كرم از طريق آلوده كردن فايل هاي اجرايي، مايكروسافت آفيس و HTML بر روي كامپيوترهاي محلي گسترش يافته بود.
اين بدافزار مي تواند كوكي هاي مرورگر و اعتبارنامه هاي FTP كه به صورت محلي ذخيره شده اند را به سرقت ببرد. هم چنين مي تواند به منظور تغيير فرم هاي وب و تزريق كد مخرب به صفحات وب از يك روش شناخته شده به نام حمله MitB استفاده نمايد.
عملكرد MitB معمولا توسط بدافزارهاي مالي براي فريب كاربران بانكداري آنلاين به منظور افشاي اطلاعات شخصي و مالي آن ها مورد استفاده قرار مي گيرد.
محققان امنيتي از شركت Trusteer، اخيرا گونه جديدي از اين بدافزار را شناسايي كرده اند كه كاربران Steam، يكي از بزرگترين توزيع كنندگان پلت فرم هاي چند نفره آنلاين براي بازي هاي كامپيوتري را مورد هدف قرار داده است.
مجرمان سايبري حساب هاي كاربري Steam را با استفاده از بدافزار و حملات سرقت هويت مورد هدف قرار داده اند. با اين حال، بدافزار Ramnit براي سرقت اعتبارنامه هاي ورودي كاربران از روش هاي پيشرفته ديگري مانند تزريق وب استفاده مي كند.
با توجه به يافته هاي محققان، هنگامي كه يك كاربر به صفحه ورودي Steam Community دسترسي مي يابد و نام كاربري و رمز عبور خود را وارد مي نمايد، فرم مربوطه با استفاده از كليد عمومي سايت رمزگذاري مي شود. براي غلبه بر اين موضوع، Ramnit فرم را به گونه اي تغيير مي دهد كه به آن اجازه دهد تا از متن ساده رمز عبور كپي تهيه كند. كاربر اين تغيير را حس نمي كند زيرا در صفحه ورودي هيچ تغييري رخ نداده است.
هنگامي كه كاربر فرم را تكميل مي كند و آن را ثبت مي كند، اين بدافزار درخواست ها را ردگيري مي كند و داده ها را از فيلد رمزگذاري نشده فرم مي خواند و قبل از ارسال درخواست براي سرور Steam Web، فيلد مربوطه را حذف مي كند. در نتيجه اين حمله از ديد نرم افزار امنيتي پنهان مي ماند.
در گذشته بدافزار Ramnit تنها براي هدف هاي بانكي مورد استفاده قرار مي گرفت اما در حال حاضر مشاهده مي شود كه هدف حمله اين بدافزار موقعيت ها، سازمان ها و خدمات غير بانكي مي باشد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 30 مرداد 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0