فا

‫ ضعف نظارت سازمان ها بر روي حملات بدافزاري

شماره: IRCNE2013091945
تاريخ:12/06/92
يك نظرسنجي كه توسط Bit9 انجام شده است نشان مي دهد كه بسياري از شركت هايي كه در سال گذشته توسط بدافزارها آلوده شده اند، درباره چگونگي عبور اين بدافزارها از موارد امنيتي اعمال شده و يا عدم توانايي آنتي ويروس در تشخيص اين بدافزارها هيچ ايده اي ندارند.
يكي از موارد نگران كننده در اين نظرسنجي آن است كه 47 درصد كساني كه حداقل يك مرتبه حمله سايبري را تجربه كرده اند نمي دانستند كه چگونه بدافزارها در اين رويدادها مورد استفاده قرار مي گيرند. 40 درصد بر اين باور بودند كه بدافزار، آنتي ويروس را دور مي زند، 27 درصد معتقد بودند كه امنيت سطح شبكه را دور مي زند، 25 درصد معتقد بودند كه از طريق يك دستگاه USB وارد شده است، 17 درصد بر اين باور بودند كه هنگام استفاده از يك دستگاه سيار در سفر به بدافزار آلوده شده اند و 31 درصد اعتراف كرده اند كه هيچ نظري ندارند.
كمتر از 50 درصد از سازمان ها قادر هستند فعاليت هاي مشكوك را پيش از آسيب رساندن تشخيص دهند. مشكل مربوط به نظارت مي باشد. تنها 42 درصد از پاسخ دهندگان بر اين باور هستند كه سازمان آن ها قادر است فايل ها را در زمان مناسب و با سطح بالا نظارت نمايد.
Nick Levay اظهار داشت: نظر سنجي امنيت سايبري سال 2013 نشان مي دهد كه روش هاي دفاعي امنيتي مبتني بر امضاء و قديمي توان مقابله با بدافزارها و تهديدات پيشرفته امروزي را ندارد.
با توجه به گفته هاي Levay، شگفت انگيزترين آمار مربوط به كساني است كه نمي دانستند آيا تاكنون يك حمله سايبري را تجربه كرده اند يا خير. اين افراد حدود 13 درصد از جامعه آماري شركت كننده در نظرسنجي را تشكيل مي دهند. بسياري از واحدهاي IT به سادگي و با استفاده از مدل امنيتي نسل اول مبتني بر آنتي ويروس در برابر تهديدات از خود دفاع مي كنند.
واقعيتي كه در دنياي امروزه در حال اتفاق است به ما نشان مي دهد كه تهديدات مخربانه بسيار جدي و پيچيده مي باشد و همه كاربران بايد بسيار مراقب و آگاه باشند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 12 شهریور 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0