فا

‫ انتشار به روز رساني براي OS X Mountain Lion

شماره: IRCNE2013091955
تاريخ:23/06/92
روز پنج شنبه شركت اپل سيستم عامل Mountain Lion را به نسخه 10.8.5 به روز رساني نمود. به احتمال زياد اين آخرين به روز رساني سيستم عامل Mountain Lion مي باشد. شركت اپل قصد دارد اين سيستم عامل را با سيستم عامل OS X Mavericks جايگزين نمايد.
اين به روز رساني كه شامل برطرف كننده هاي امنيتي، سازگاري و پايداري است 30 آسيب پذيري در Mountain Lion را برطرف مي نمايد. اين به روز رساني با به روز رساني هاي امنيتي براي نسخه 10.7 سيستم عامل كه با نام Lion شناخته مي شود و نسخه 10.6سيستم عامل با عنوان Snow Leopard همراه مي باشد. شركت اپل از اوايل ماه ژوئن تا كنون اين نسخه از سيستم عامل را به روز رساني نكرده است.
شركت اپل چندين برطرف كننده امنيتي براي نسخه 10.8.5 منتشر كرده است كه يكي از آن ها مشكلي را برطرف مي نمايد كه مشاهده پيام هاي مجموعه اي از پست هاي الكترونيكي كلاينت را مسدود مي كند، هم چنين عملكردو قابليت اطمينان انتقال فايل را بر روي شبكه هاي اترنت و Wi-Fi بهبود مي بخشد و ارتباطات بين مكينتاش و شبكه ذخيره سازي Xsan اپل را بهينه مي كند.
از بعد امنيتي، 30 آسيب پذيري در نسخه 10.8.5 اصلاح شده است كه 7 آسيب پذيري با "ممكن است منجر به اجراي كد دلخواه شود" برچسب گذاري شده و از جمله آسيب پذيري هاي بحراني مي باشد. اين برطرف كننده ها مشكلاتي را در چندين مولفه منبع باز Mountain Lion مانند آپاچي، Bind، DNS، OpenSSL و PHP اصلاح مي نمايند.
يكي از اصلاحيه ها مربوط به يك آسيب پذيري چند ماهه در مولفه يونيكس با عنوان "sudo" مي باشد كه به كاربران اجازه مي دهد تا بالاترين حقوق كاربر را بدست آورد. با تنظيم مجدد ساعت سيستم، هكرها مي توانند كنترل لازم براي در اختيار گرفتن رمز عبور دسترسي به root را بدست آورند.
اصلاحيه منتشر شده در روز پنجشنبه شركت اپل شامل يك به روز رساني براي سافاري نسخه 5، مرورگر اپل براي Snow Leopard مي شود. مشكل هاي مشابه با مشكل هاي موجود در سافاري نسخه 5 در سافاري نسخه 6 نيز برطرف شده است.
به روز رساني هاي مربوط به سيستم عامل اپل نسخه 10.8.5 را مي توان از طريق نرم افزار به روز رسان از منوي اپل و يا با باز كردن برنامه هاي كاربردي Mac App Store و كليك كردن بر روي آيكون به روز رساني در سمت راست صفحه اعمال نمود. هم چنين مي توان به روز رساني ها را به صورت دستي از سايت پشتيباني اپل دانلود نمود.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 23 شهریور 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0