فا

‫ كشف يك رخنه عبور از قفل صفحه كليد در iOS 7

شماره: IRCNE2013091964
تاريخ: 29/06/92
تنها يك روز پس از انتشار آخرين نسخه از سيستم عامل تلفن همراه اپل، كاربري يك آسيب پذيري امنيتي را در نرم افزار قفل صفحه كليد كشف كرد.
Jose Rodriguez، در ويدئويي كه به صورت آنلاين منتشر كرده است نشان داد كه چگونه اين رخنه به او اجازه مي دهد تا بدون وارد نمودن رمز عبور بتواند نرم افزار هاي مختلف را مشاهده نمايد. او مي توانست مشاهده كند كه چه نرم افزارهايي باز هستند و چند هشدار و اطلاعيه وجود دارد.
تمامي داستگاه هاي اپل را مي توان با روش دور زدن صفحه كليد مورد سوء استفاده قرار داد و تمامي دستگاه ها در برابر اين رخنه رفتاري يكسان دارند. با اين حال پس از بررسي مشخص شد اين امكان وجود دارد كه به عكس هاي موجود در Camera Roll و هم چنين به ويژگي هاي اشتراك گذاري مانند توييتر نيز دسترسي يافت. عليرغم اين رخنه، شركت اپل 80 آسيب پذيري را در iOS 7 برطرف نموده است.
هم چنين Rodriguez مشكلي را در iOS 6.1.3 پيدا كرده است كه به هكرها اجازه مي دهد تا به طور بالقوه توسط بيرون آوردن سيم كارت، به آيفون در حال اجراي نرم افزار آسيب پذيري دسترسي يابند.
به كاربران توصيه مي شود تا زماني كه شركت اپل اين رخنه را برطرف نكرده است، دسترسي به Control Center را بر روي صفحه كليد غيرفعال نمايند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 30 شهریور 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0