فا

‫ ترميم 50 آسيب‌پذيري در كروم

شماره: IRCNE2013101974
تاريخ: 13/07/92
روز سه‌شنبه گوگل مرورگر كروم را به نسخه 30 ارتقاء داد تا 50 آسيب‌پذيري را برطرف نمايد.
تا تاريخ 30 جولاي، گوگل تعداد آسيب‌پذيري‌هاي اصلاح شده در هر به‌روز رساني كروم را افشا نمي‌كرد. از دو ماه پيش، گوگل شروع به معرفي تعداد نقايص امنيتي ترميم شده كرد، البته همچنان فقط در مورد برخي از اين آسيب‌پذيري‌ها، اطلاعات مرتبط را منتشر مي‌نمايد.
براي مثال روز سه‌شنبه صرفاً 19 آسيب‌پذيري از مجموع 50 آسيب‌پذيري اصلاح شده در راهنمايي امنيتي اين شركت فهرست شدند كه 10 آسيب‌پذيري اين فهرست در دومين رده امنيتي گوگل يعني «با تهديد بالا» قرار گرفته‌اند. 7 آسيب‌پذيري از نوع نقايص امنيتي استفاده پس از آزادسازي بوده‌اند كه نوعي نقص امنيتي در مديريت حافظه به شمار مي‌رود.
گوگل همچنين روز سه‌شنبه كروم را براي اندرويد نيز به‌روز رساني كرد. در پايان ماه سپتامبر، گوگل 6.3% از بازار مرورگرهاي موبايل را به خود اختصاص داد كه اين ميزان در يك سال گذشته، 5.1% بود.
در كنار اين موضوع، ويژگي جستجوي تصاوير نيز به اين مرورگر اضافه شده است. با راست كليك بر روي تصوير نشان داده شده در كروم و سپس انتخاب Search Google for this image، اين مرورگر نتايج جستجوي تصويري دريافت شده از موتور جستجوي گوگل را نمايش خواهد داد.
كاربراني كه تا كنون از مرورگر كروم استفاده نكرده‌اند مي‌توانند نسخه دسكتاپي اين مرورگر را براي سيستم‎هاي ويندوز، OS X و لينوكس از وب‌سايت گوگل دريافت نمايند. كاربران فعلي اين مرورگر نيز مي‌توانند به سادگي از طريق به‌روز رساني خودكار، نسخه جديد را دريافت كنند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 13 مهر 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0