فا

‫ PHP.net در ليست سياه گوگل

شماره: IRCNE2013101996
تاريخ: 04/08/92
API مرور امن گوگل، كه يك سرويس ليست سياه امنيتي است كه در مورد وب‌سايت‌هاي مشكوك هشدار مي‌دهد، سايت php.net را در فهرست سايت‌هاي مشكوك قرار داده است. در نتيجه كاربران كروم و فايرفاكس كه مي‌خواهند اين سايت را مشاهده نمايند، يك هشدار ترسناك را دريافت مي‌كنند.
PHP يك زبان اسكريپت نويسي سمت سرور بسيار مشهور است و PHP.net صفحه خانگي آن به شمار مي‌رود. بنيان گذار PHP (راسموس لردورف) ادعا كرده است كه اين يك تشخيص اشتباه بوده است.
جزئيات ارائه شده توسط گوگل شامل اطلاعات ذيل مي‌باشد:
از 1613 صفحه تست شده اين سايت در 90 روز گذشته، 4 صفحه مشكوك به دانلود و نصب نرم‌افزار مخرب بدون رضايت كاربر بوده‌اند. آخرين تاريخ مشاهده اين سايت توسط گوگل 24 اكتبر بوده است و آخرين محتواي مشكوك در روز 23 اكتبر بر روي اين سايت يافت شده است.
نرم‌افزار خرابكار حاوي 4 تروجان بوده است.
نرم‌افزار خرابكار بر روي 4 دامنه شامل cobbcountybankruptcylawyer.com/، stephaniemari.com/ و northgadui.com ميزباني شده است
به نظر مي‌رسد كه 3 دامنه شامل stephaniemari.com/، northgadui.com/ و satnavreviewed.co.uk/ به عنوان واسطه براي انتشار بدافزار در ميان بازديدكنندگان اين سايت كار مي‌كنند.
تحليل‌هاي Netcraft به اين نكته اشاره كرده است كه ممكن است PHP.net مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد. و فايل‌هاي مخرب مزبور از PHP حذف شده‌اند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 4 آبان 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0