فا

‫ مسدود كردن دانلود بدافزار توسط كروم

شماره: IRCNE2013112004
تاريخ:12/08/92
شركت گوگل يك ويژگي امنيتي را در كروم توسعه داده است كه به اين مرورگر اجازه مي دهد تا دانلود بدافزار را شناسايي و متوقف نمايد.
اين شركت در بيانيه اي اعلام كرد كه سرقت مرورگر و ساير آلودگي هاي بدافزاري مبتني بر مرورگر در حال افزايش است در نتيجه گوگل نياز دارد تا توسط ويژگي هاي امنيتي از كاربران كروم محافظت نمايد. اين شركت در حال تست ويژگي هاي امنيتي افزوده شده در يك نسخه آزمايشي از مرورگر مي باشد.
Linus Upson، معاون شركت گوگل در يك پست وبلاگي نوشت: تعداد مجرمان آنلاين كه با استفاده از نرم افزارهاي مخرب مي توانند بي صدا تنظيمات مرورگر شما را به سرقت ببرند در حال افزايش مي باشد. اين مساله در فروم هاي كمك كروم بسيار مطرح مي شود و ما در واكنش به اين مشكلات ويژگي هاي جديد امنيتي را به مرورگر كروم اضافه كرديم.
اين ويژگي امنيتي به همراه هشداري است كه در پايين صفحه نمايش داده مي شود و در اين هشدار آمده است كه كروم مانع دانلود يك فايل بدافزاري شده است. هكرهاي خرابكار اين فايل هاي مخرب را در برنامه هاي بي ضرري مانند محافظ صفحه و حتي به روز رساني هاي امنيتي پنهان مي كنند و از اين طريق كاربر را فريب مي دهند تا اين برنامه ها را دانلود نمايد.
پس از نصب اين برنامه ها، اين نوع بدافزار كنترل مرورگر را در اختيار مي گيرد و تنظيمات آن را عوض مي كند و مي تواند برنامه هاي تبليغاتي ناخواسته را نمايش دهد.
شركت گوگل درباره جزئيات عملكرد اين ويژگي توضيحي ارائه نداد. در حال حاضر كروم به كاربران خود اجزاه مي دهد تا تنظيمات مرورگر را مجددا تنظيم نمايند در نتيجه كروم هنگام مشاهده يك صفحه مخرب توسط كاربر هشدار مي دهد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 12 آبان 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0