فا

‫ وب‌كم مك‌بوك، ابزاري براي جاسوسي

شماره: IRCNE2013122050
تاريخ: 29/09/92
تصور كنيد كه در حال گذران زندگي عادي خود هستيد و ناگهان يك روز، تصاويري از داخل منزل خود دريافت كنيد! اما چگونه اين اتفاق ممكن است؟
قطعاً راهي براي هكرها وجود دارد كه از طريق وب‌كم‌هاي iSight در مك‌بوك‌هاي قديمي‌تر اپل، به جاسوسي در مورد افراد بپردازند. معمولاً به اين صورت است كه زماني كه دوربين روشن مي‌شود، چراغ كوچكي نيز روشن مي‌گردد. اما اخيراً كشف شده است كه اين چراغ مي‌تواند غيرفعال گردد، بدين ترتيب قرباني از همه جا بي‌خبر متوجه نمي‌شود كه دوربين وي روشن شده و توسط سايرين مشاهده مي‌شود.
اخيراً واشنگتن‌پست مقاله‌اي منتشر كرده است كه در آن توضيح داده است چگونه افراد مي‌توانند از طريق مك‌بوك‌ها و iMac هاي مربوط به پيش از سال 2008، هدف جاسوسي قرار گيرند. يك محقق علوم كامپيوتر به نام استفان چكووي با استفاده از ابزار مديريت از راه دور يا RAT، توانسته است تراشه ميكروكنترلر دوربين‌هاي iSight را طوري برنامه‌ريزي مجدد نمايد كه چراغ مزبور روشن نشود.
اگرچه ممكن است انجام اين ترفند در كامپيوترهاي جديدتر اپل يا لپ‌تاپ‌هاي ساير توليدكنندگان نيز ممكن باشد، اما هنوز چنين چيزي به اثبات نرسيده است.
اين نخستين بار نيست كه جاسوسي از راه دور و از طريق وب‌كم اتفاق مي‌افتد، اما نخستين بار است كه اين اتفاق بدون روشن شدن چراغ وب‌كم رخ مي‌دهد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 29 آذر 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0