فا

‫ رمزنگاري پيش‌فرض HTTPS در ياهو ميل

شماره: IRCNE2014012069
تاريخ: 23/10/92
ياهو همانطور كه قول داده بود، ارتباطات كاربران ياهو ميل با سرويس خود را به‌طور خودكار رمزگذاري مي‌كند.
اين شركت هفته گذشته اعلام كرد كه HTTPS خودكار را به‌طور پيش‌فرض براي تمامي كاربران فعال كرده است. پيش از اين و در ماه اكتبر ياهو قول داده بود كه اين كار را پيش از 8 ژانويه 2014 انجام دهد. به اين ترتيب، اين پورتال وب اكنون از كليدهاي رمزنگاري 2048 بيتي براي امن‌سازي گواهينامه‌ها استفاده مي‌كند كه براي راه‌اندازي ارتباطات رمز شده بين يك وب‌سرور و مرورگر وب مورد استفاده قرار مي‌گيرند.
به گفته مدير ارشد محصول ارتباطات ياهو، از اين پس هر زمان كه از ياهو ميل استفاده كنيد (از طريق وب موبايل وب، برنامه‌هاي موبايل يا از طريق IMAP، POP يا SMTP)، اين ارتباط به شكل پيش‌فرض با گوهينامه‌هاي 2048 بيتي، 100% رمز شده و محافظت شده است. اين رمزنگاري به ايميل‌ها، پيوست‌هاي ايميل‌ها، ليست تماس، تقويم و مسنجر نيز تعميم داده مي‌شود.
اين حركت بخشي از تلاش‌هاي اين شركت براي استفاده از رمزنگاري در تمامي محصولات آن در پاسخ به نگراني‌هاي موجود در مورد نظارت‌هاي دولتي در اينترنت است.
گوگل نيز در ماه نوامبر كار مشابهي در مورد رمزنگاري كامل انجام داد تا امنيت اطلاعات بين مراكز داده را افزايش دهد. همچنين مايكروسافت و فيس‌بوك نيز برنامه خود را در مورد استفاده از كليدهاي رمزنگاري 2048 بيتي در آينده نزديك اعلام كرده‌اند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 23 دی 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0