فا

‫ هك دستگاه هاي هوشمند خانگي

شماره: IRCNE2014012079
تاريخ:28/10/92

محققان حادثه اي را كشف كردند كه در آن هكرها حملات سايبري را عليه دستگاه هاي كوچك خانگي راه اندازي كردند.

شركت امنيتي Proofpoint در گزارشي آورده است كه از تاريخ 23 دسامبر تا ششم ژانويه دستگاه هاي كوچك مانند تلويزيون هاي هوشمند و يخچال هايي كه قابليت اتصال به اينترنت را دارند براي ارسال 750000 هرزنامه استفاده شده است.

هم چنين در گزارش اين شركت آمده است كه با افزايش استفاده از دستگاه هاي هوشمند و دستگاه هايي كه به اينترنت متصل مي شوند، حملات و خطراتي كه اينگونه دستگاه ها را تهديد مي كند افزايش مي يابد. مجرمان سايبري از مسيرياب هاي خانگي، وسايل هوشمند و ساير ابزارهايي كه به اينترنت وصل مي شوند سوء استفاده مي كنند تا بتوانند از طريق آن ها بات نت هاي خرابكارانه راه اندازي نمايند.

محققان معتقدند اين دستگاه ها با حفاظت امنيتي ضعيفشان، براي مهاجمان جذاب تر مي باشند و در مقايسه با رايانه هاي شخصي، لپ تاپ ها و تبلت ها، مهاجمان راحت تر مي توانند اين دستگاه ها را آلوده نمايند.

در حال حاضر بات نت ها يك نگراني امنيتي مهم به شمار مي روند و وضعيت بحراني بات نت هايي كه از طريق دستگاه هاي خانگي هوشمند راه اندازي شده اند، موقعيت را بحراني تر مي كند. بسياري از اين دستگاه ها از حفاظت امنيتي ضعيفي برخوردار مي باشند و توليدكنندگان آن ها پس از وقوع حادثه قادر به تشخيص يا برطرف كردن آن نمي باشند. مهاجمان هر روز راه هاي جديدي براي سوء استفاده از آسيب پذيري هاي موجود در اين دستگاه ها پيدا مي كنند و در نتيجه در آينده شاهد افزايش حملات توزيع شده اي خواهيم بود كه با سوء استفاده از اين دستگاه ها به وقوع خواهد پيوست.نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 28 دی 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0