فا

‫ معرفي ضعيف ترين رمزهاي عبور سال 2013

شماره: IRCNE2014012081
تاريخ:01/11/92

با توجه به فهرست جديدي كه در خصوص ضعيف ترين رمزهاي عبور سال 2013 توسط شركت امنيتي SplashData منتشر شده است، رايج ترين رمز عبور استفاده شده "123456" و بدترين رمز عبور استفاده شده بر روي اينترنت، “password” مي باشند. رمز عبور “password” سال گذشته در صدر جدول ضعيف ترين رمزهاي عبور قرار گرفته بود.

اين فهرست از روي مجموعه داده هايي متشكل رمزهاي عبور كه به سرقت رفته و به صورت آنلاين منتشر شده اند، استخراج شده است و اين شركت اعلام كرد كه بيشتر اين داده ها مربوط به سرقت ميليون ها حساب كاربري ادوب مي شود. با توجه به تحقيقات صورت گرفته، بيش از 2 ميليون رمز عبور از 130 ميليون رمز عبور حساب كاربري كاربران ادوب كه به سرقت رفته بود، رمز عبور "123456" بوده است. هم چنين رمز عبورهاي “adobe123” و “photoshop” در زمره 25 رمز عبور ضعيف قرار دارند.

هم چنين مشخص شد كه استفاده از رمزهاي عبور مانند “letmein” و “teustno1” چندان عاقلانه و هوشمندانه نيست.

براي محافظت بهتر از داده ها بايد از رمز عبوري متشكل از اعداد، حروف بزرگ، حروف كوچك و سمبل ها استفاده كرد. شركت امنيتي SplashData توصيه مي كند تا حروف استفاده شده در رمزهاي عبور به صورت تصادفي از يكديگر جداسازي شوند مانند رمزهاي “trolls-jobs-need” و “Crave_love_I_do”.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 1 بهمن 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0