فا

‫ تهديدات سه ماهه اول سال 2012 به گزارش -McAfee قسمت اول

IRCRE201207104
تاريخ: 31/4/91
شركت امنيتي مك آفي در گزارشي به بررسي تهديدات امنيتي سه ماهه اول سال 2012 در زمينه‌هاي مختلف پرداخته است. در ادامه به قسمت اول از مهم‌ترين بخش‌هاي اين گزارش خواهيم پرداخت.
تهديدات موبايلي
در اين سه ماهه، شاهد افزايش بدافزارهاي تلفن همراه بوديم كه پلت فرم اندرويد بيشترين هدف حملات بوده است. با توجه به پيشرفت هاي قابل توجهي كه در توانايي جمع‌آوري، پردازش و تشخيص بدافزارهاي تلفن همراه بدست آورده‌ايم، در اين سه ماهه شاهد بيشترين شتاب در تعداد بدافزارها بوده ايم.

در اين سه ماهه شاهد مقدار قابل توجهي از تبليغ افزارهاي جديد و بدافزار در پشتي تلفن همراه و برخي از بدافزارهاي ارسال كننده پيام بوديم.تبليغ افزارها، تبليغات را بر روي گوشي قرباني بدون مجوز نشان مي دهند. تبليغ افزارها لزوما امنيت كاربران را كاهش نمي دهند اما آن ها را در معرض تبليغات ناخواسته قرار مي دهند.
تهديدات بدافزاري
در سال 2011، بيش از 75 ميليون نمونه بدافزار در تركيب با “malware zoo” جمع‌آوري شد اما با رشد فوق العاده در اين سه ماهه، در حال حاضر 83 ميليون قطعه بدافزار وجود دارد. معلوم نيست كه چه زماني به 100 ميليون قطعه برسد اما قطعا در سه ماهه هاي آينده اين اتفاق مي افتد. با افزايش روت كيت ها و عملكرد آن ها، بدافزارهاي امضاء شده و رشد شايع بردارهاي تهديد ديگر، سال 2012 يك سال پر دردسر از لحاظ امنيتي مي باشد.


در اين سه ماهه، رشد روت كيت ها همراه با فعاليت بيشتر بدافزار Koutodoor مشاهده مي شود. در حال حاضر روت كيت ZeroAccess براي مجرمان سايبري و ساير فعالات مخرب محبوبيت دارد. در طبقه بندي بدافزارها، روت كيت ها يا بدافزارهاي سارق، يكي از بدترين تهديداتي هستند كه با آن روبرو هستيم. آن‌ها بر روي تمامي بدافزارهاي ديگر تاثير زيادي مي گذارند و براي اين طراحي شده اند كه از كشف شدن در امان بمانند و به همين دليل، براي مدت طولاني بر روي يك سيستم زندگي مي‌كنند.


اكنون نگاهي به برخي بدافزارهاي ديگر مي اندازيم: آنتي ويروس‌هاي جعلي، بدافزارهاي AutoRun و تروجان‌هاي سارق كلمه عبور. در اين سه ماهه آنتي ويروس‌هاي جعلي و بدافزارهاي AutoRun كاهش نسبتا كمي داشته اند اما سارقان كلمه عبور، افزايش قابل توجهي داشته اند.
نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 27 مرداد 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0