فا

‫ حملات هدفمند در شش ماهه اول 2012 به روايت سايمانتك

IRCRE201208109
در گزارش شماره 17 تهديدات امنيتي اينترنت، حملات هدفمند مورد بررسي قرار گرفته و مشخص شده بود كه حملات هدفمند رشد بالايي در سال 2011 داشته اند. اين نوع از حملات در شش ماهه اول سال 2012 نيز مورد بررسي قرار گرفته و گستردگي آنها در اين گزارش آورده شده است.
رشد حملات هدفمند
بعد از اينكه حملات هدفمند در دسامبر سال 2011 با 154 حمله در روز به اوج خود رسيده بود، در ماه ژانويه كمي كاهش يافت و سپس دوباره در ماه فوريه تقريباً به سطح قبلي بازگشت. در اكثر اوقات شش ماهه اول سال 2012، ميزان متوسط حملات روزانه در حدود همين سطح باقي ماند. تنها استثناء در اين مدت ماه آوريل بوده است كه در آن حملات به طرز چشمگيري افزايش داشته اند.
دليل اين افزايش ناگهاني در ماه آوريل، حملات گسترده به يكي از مشتريان خدمات ابري سايمانتك بوده است كه پس از برطرف شدن حمله مذكور، ميزان حملات روزانه به سطح قبلي خود بازگشته است.
بيشترين صنايع مورد حمله
روند كلي حملات هدفمند به صنايع مختلف در نيمه اول 2012 مشابه سال 2011 بوده است. در زير نمودار متوسط حملات بر روي صنايع مختلف آورده شده است.
صنايع دفاع به طور مشخص هدف بيشترين حملات با متوسط 7.3 حمله در روز بوده اند. بعد از آن به ترتيب صنايع شيميايي، دارويي و بخش ساخت و توليد قرار دارند. از هر پنج حمله هدفمند يكي متوجه صنايع شيميايي، دارويي است، در حالي كه بخش ساخت و توليد 10 درصد حملات هدفمند را به خود اختصاص داده است.
حملات هدفمند بر مبناي اندازه سازمان
سازمان هاي بزرگ با بيش از 2500 كارمند همچنان هدف بيشترين حملات هدفمند قرار دارند. در شش ماهه اول 2012، ميزان حملات بر روي شركت هاي كوچك نسبت به پايان سال 2011، تقريباً دو برابر شده و از 18 درصد به 36 درصد رسيده است و تقريباً به همين ميزان از حمله به شركت هاي بزرگتر كاسته شده است.
دليل اين امر مي‌تواند مربوط به اين واقعيت باشد كه ورود به شركت هاي كوچك احتمالاً آسان تر است، زيرا معمولاً داراي بخشي براي رسيدگي به امنيت فناوري اطلاعات نيستند.
حملات هدفمند بر مبناي تقسيمات جغرافيايي
در پايان كشورهاي مبدأ حمله و كشورهاي مورد حمله مورد بررسي قرار گرفته اند كه در هر دو مورد كشور ايالات متحده در صدر قرار گرفته است. در واقع بسياري از كشورها در هر دو ليست ظاهر شده اند براي مثال مي توان به ژاپن، چين و انگلستان اشاره كرد.
كشورهاي مبدأ حمله
كشورهاي مورد حمله

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 27 مرداد 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0