فا

‫ نشت داده در سال 2012 به گزارش سايمانتك

IRCRE201304134
تاريخ:05/02/92
شركت امنيتي سايمانتك هر سال گزارشي را كه حاوي بررسي‌هاي آماري تهديدها و روندهاي مربوط به بدافزار، هرزنامه و ديگر خطرات در سال گذشته است، منتشر مي‌نمايد. در اينجا گزارش مربوط به نشت داده ها در سال 2012 اين شركت آورده شده است.
بخش سلامت، تحصيلات و دولت مجموعاً دو سوم حملات سرقت هويت در سال 2012 را به خود اختصاص داده اند. اين مسئله نشان دهنده اين است كه بخش هاي غير خصوصي بايد تلاش بيشتري را براي محافظت از اطلاعات افراد به انجام برسانند، مخصوصاً كه اين بخش ها اطلاعات افرادي را نگهداري مي نمايند كه هر كدام به نوعي آسيب پذيرند. البته اين موضوع مي تواند از ديدگاهي ديگر نشان دهنده اين باشد كه بخش خصوصي تمام حملات سرقت هويت را گزارش نمي نمايد در حالي كه بخش هاي دولتي توسط قانون ملزم به ارائه اطلاعات اينگونه حملات هستند.
در زير نمودار ميزان حملات سرقت هويت با توجه به بخش هاي مختلف آورده شده است. همان طور كه مشاهده مي شود بخش سلامت بيشترين ميزان حملات سرقت هويت با 36 درصد را به خود اختصاص داده است.
در سال 2012، بزرگترين حمله سرقت هويت مربوط به ماه ژانويه بوده است كه در آن، 24 ميليون ركورد در طي يك حمله به سرقت رفته است. اين در حالي است كه در بقيه ماه هاي سال تعداد ركوردهاي به سرقت رفته در طي يك ماه بين يك و 12 ميليون بوده است.
ميزان متوسط تعداد ركوردهاي فاش شده در حملات سرقت هويت در نيمه اول سال 11 ميليون بوده است، در حالي كه در نيمه دوم سال اين ميزان به 15 رسيده كه نشان دهنده 44 درصد افزايش بوده است.
نمودار زير تعداد حملات سرقت هويت بر اساس ماه هاي ميلادي را نشان مي دهد.
هر داده اي كه به سرقت مي رود هزينه اي را قرباني تحميل مي نمايد. اين هزينه با توجه به انواع شرايط در كشورهاي مختلف، متفاوت است. همان طور كه در جدول زير مشاهده مي كنيد بيشترين ميزان خسارت در حملات سرقت داده را كشور آمريكا با 194 دلار به ازاي هر نشت اطلاعات و پس از آن دانمارك با 191 دلار به ازاي هر نشت اطلاعات متحمل مي شوند.
دلايل مختلفي منجر به افشاي اطلاعات مي شوند كه در اين ميان هكرها بيشترين ميزان سرقت داده ها را باعث شده و مسئول 40 درصد از داده هاي افشا شده هستند.
در زير نمودار دلايلي كه منجر به افشاي اطلاعات مي شوند آورده شده است.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 27 مرداد 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0