فا

‫ وضعيت امنيت در ماه سپتامبر 2013 به گزارش سايمانتك

IRCRE201310149
تاريخ: 04/08/92

شركت امنيتي سايمانتك هر ماه گزارشي را كه حاوي تحليل آخرين تهديدها و روندهاي مربوط به بدافزار، هرزنامه، آسيب پذيري و ديگر خطرات بالقوه در اين حوزه است، منتشر مي‌نمايد. در زير خلاصه اي از گزارش اين شركت كه داده‌هاي مربوط به آن در ماه سپتامبر جمع‌آوري شده، آورده شده است.
آسيب پذيري
در ماه سپتامبر 549 آسيب پذيري جديد كشف شده است كه در مقايسه با زمان مشابه آن در سال 2012، حدود 16 درصد افزايش يافته است. از ابتداي سال 2013 تا كنون بيش از 4864 آسيب پذيري جديد شناسايي شده است.
در اين ماه 45 آسيب پذيري در سيستم عامل هاي تلفن همراه شناسايي شده است. هم چنين در مرورگر گوگل كروم آسيب پذيري هايي گزارش شده است در حالي كه آسيب پذيري هاي گزارش شده در اوراكل مربوط به پلاگين ها بوده است. هم چنين در اين ماه دو آسيب پذيري اصلاح نشده افشاء شده است.
هرزنامه
در ماه سپتامبر ميزان هرزنامه ها در مقايسه با ماه آگوست 1.2 درصد افزايش يافته و به 66.4 درصد رسيده است. صنايع داروسازي بيشترين هدف هرزنامه ها بوده اند. دامنه .ru كه متعلق به كشور روسيه مي باشد در صدر فهرست TLDهاي مخرب قرار گرفته است در جدول اين ماه شاهد سقوط TLDهاي لهستان مي باشيم. دامنه اين كشور در ماه آگوست در صدر جدول قرار داشت.
هرزنامه Sex/Dating هم چنان در صدر دسته بندي هرزنامه ها قرار دارد و ميزان آن به 88.5 درصد رسيده است. هرزنامه Job-related با 6.5 درصد در رده دوم قرار دارد.
بدافزارها
نرخ ميانگين جهاني ويروس در ماه سپتامبر 1 به 383.1 مي باشد. اين ميزان در ماه آگوست 1 به 340.1 بوده است. از نظر موقعيت جغرافيايي كشور امارات در صدر اين فهرست قرار گرفته است. در اين كشور ميزان ايميل هاي حاوي ويروس در ماه سپتامبر 1 به 159.2 مي باشد. كشور انگلستان با 41.2 درصد، بزرگترين منبع ايميل هاي حاوي ويروس بوده است.
كسب و كارهايي با سايز كوچك و متوسط با حدود 1 تا 250 كارمند بيشترين هدف حمله بدافزارها بوده است. در اين شركت ها يك ايميل از هر 340.8 ايميل حاوي ويروس بوده است.
نشت داده ها
در سال 2013 ماه سپتامبر داراي كمترين فعاليت نشت داده ها بوده است. با اين حال اين تعداد با افشاي داده هاي نشت داده شده تغيير مي كند.
در اين ماه نشت هايي گزارش شده است كه در اوايل سال اتفاق افتاده اند در نتيجه تعداد كل نشت هاي گزارش شده از ابتداي سال 2013 تا كنون به 144 ميليون نشت رسيده است.
با توجه به نشت هاي گزارش شده در اين سال نام واقعي شخص، تاريخ توليد و شماره شناسايي، در صدر جدول اطلاعات افشاء شده قرار دارند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 15 آبان 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0