فا

‫ وضعيت امنيت در ماه نوامبر 2013 به گزارش سايمانتك

IRCRE201312157
تاريخ:10/09/92

شركت امنيتي سايمانتك هر ماه گزارشي را كه حاوي تحليل آخرين تهديدها و روندهاي مربوط به بدافزار، هرزنامه، آسيب پذيري و ديگر خطرات بالقوه در اين حوزه است، منتشر مي‌نمايد. در زير خلاصه اي از گزارش اين شركت كه داده‌هاي مربوط به آن در ماه نوامبر جمع‌آوري شده، آورده شده است.
آسيب پذيري
در ماه نوامبر 438 آسيب پذيري جديد كشف شده است كه در مقايسه با زمان مشابه آن در سال 2012، حدود 16 درصد افزايش يافته است. از ابتداي سال 2013 تا كنون بيش از 5965 آسيب پذيري جديد شناسايي شده است.
در اين ماه 6 آسيب پذيري در سيستم عامل هاي تلفن همراه شناسايي شده است. هم چنين در مرورگر گوگل كروم آسيب پذيري هايي گزارش شده است در حالي كه آسيب پذيري هاي گزارش شده در اوراكل مربوط به پلاگين ها بوده است.
در ماه نوامبر دو آسيب پذيري اصلاح نشده كشف شده است.

هرزنامه
در ماه نوامبر ميزان هرزنامه ها در مقايسه با ماه اكتبر 5.5 درصد كاهش يافته و به 62.2 درصد رسيده است. رايج ترين هرزنامه ها مربوط به آموزش و پرورش مي باشد و در اين ماه هرزنامه هاي صنايع داروسازي در صدر جدول قرار گرفته است. در اين ماه دامنه .com در صدر فهرست TLDهاي مخرب قرار گرفته است.
ده منبع هرزنامه
بدافزارها
نرخ ميانگين جهاني ويروس در ماه نوامبر 1 به 235 مي باشد. اين ميزان در ماه اكتبر 1 به 437 بوده است. از نظر موقعيت جغرافيايي كشور انگلستان در صدر اين فهرست قرار گرفته است. در اين كشور ميزان ايميل هاي حاوي ويروس در ماه نوامبر 1 به 109 مي باشد. اين كشور هم چنين بزرگترين منبع ايميل هاي حاوي ويروس بوده است و 54.9 درصد از تمامي ايميل هاي حاوي ويروس مربوط به انگلستان مي باشد.
كسب و كارهايي با سايز كوچك و متوسط با حدود 1 تا 250 كارمند بيشترين هدف حمله بدافزارها بوده است. در اين شركت ها يك ايميل از هر 202 ايميل حاوي ويروس بوده است.

نشت داده ها
بزرگترين نشت داده اي كه در ماه نوامبر گزارش شده است مربوط به نشت داده ماه ژانويه مي باشد كه در آن 42 ميليون هويت به سرقت رفت.
هم چنين تعدادي نشت داده ديگري كه اوايل سال اتفاق افتاده است، در اين ماه گزارش شد. در نتيجه تعداد كل نشت داده ها از ابتداي سال 2013 تاكنون به 186 ميليون نشت رسيد.
با توجه به نشت هاي گزارش شده در اين سال نام واقعي شخص، شماره شناسايي و تاريخ توليد در صدر جدول اطلاعات افشاء شده قرار دارند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 11 دی 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0