فا

‫ وضعيت امنيت در ماه دسامبر 2013 به گزارش سايمانتك

IRCRE201402158

تاريخ:21/11/92


شركت امنيتي سايمانتك هر ماه گزارشي را كه حاوي تحليل آخرين تهديدها و روندهاي مربوط به بدافزار، هرزنامه، آسيب پذيري و ديگر خطرات بالقوه در اين حوزه است، منتشر مي‌نمايد. در زير خلاصه اي از گزارش اين شركت كه داده‌هاي مربوط به آن در ماه دسامبر جمع‌آوري شده، آورده شده است.

آسيب پذيري

در ماه دسامبر 471 آسيب پذيري جديد كشف شده است كه در مقايسه با زمان مشابه آن در سال 2012، حدود 18 درصد افزايش يافته است. از ابتداي سال 2013 تا كنون بيش از 6436 آسيب پذيري جديد شناسايي شده است.

در اين ماه تنها يك آسيب پذيري در سيستم عامل هاي تلفن همراه شناسايي شده است. هم چنين در مرورگر گوگل كروم آسيب پذيري هايي گزارش شده است در حالي كه آسيب پذيري هاي گزارش شده در اوراكل مربوط به پلاگين ها بوده است.

در ماه دسامبر دو آسيب پذيري اصلاح نشده كشف شده است.


هرزنامه

در ماه دسامبر ميزان هرزنامه ها در مقايسه با ماه نوامبر 1.8 درصد افزايش يافته و به 64 درصد رسيده است. رايج ترين هرزنامه ها مربوط به آموزش و پرورش مي باشد كه براي دومين بار در صدر اين جدول قرار گرفته است. در اين ماه دامنه .com در صدر فهرست TLDهاي مخرب قرار گرفته است.

ده منبع هرزنامه

بدافزارها

نرخ ميانگين جهاني ويروس در ماه دسامبر 1 به 164 مي باشد. اين ميزان در ماه نوامبر 1 به 253 بوده است. از نظر موقعيت جغرافيايي كشور انگلستان در صدر اين فهرست قرار گرفته است. در اين كشور ميزان ايميل هاي حاوي ويروس در ماه دسامبر 1 به 65 مي باشد. اين كشور هم چنين بزرگترين منبع ايميل هاي حاوي ويروس بوده است و 60.7 درصد از تمامي ايميل هاي حاوي ويروس مربوط به انگلستان مي باشد.

كسب و كارهايي با سايز كوچك و متوسط با حدود 1 تا 250 كارمند بيشترين هدف حمله بدافزارها بوده است. در اين شركت ها يك ايميل از هر 147 ايميل حاوي ويروس بوده است.


نشت داده ها

بزرگترين نشت داده اي كه در ماه دسامبر گزارش شده است مربوط به نشت داده ماه نوامبر مي باشد كه در آن 40 ميليون هويت به سرقت رفت.

هم چنين تعدادي نشت داده ديگري كه اوايل سال اتفاق افتاده است، در اين ماه گزارش شد. در نتيجه تعداد كل نشت داده ها از ابتداي سال 2013 تاكنون به 215 نشت رسيد.

با توجه به نشت هاي گزارش شده در اين سال نام واقعي شخص، شماره شناسايي و تاريخ توليد در صدر جدول اطلاعات افشاء شده قرار دارند.نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 21 بهمن 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0