فا

‫ وضعيت امنيت در ماه مي 2014 به گزارش سايمانتك

IRCRE201407170
تاريخ:93/04/17


شركت امنيتي سايمانتك هر ماه گزارشي را كه حاوي تحليل آخرين تهديدها و روندهاي مربوط به بدافزار، هرزنامه، آسيب پذيري و ديگر خطرات بالقوه در اين حوزه است، منتشر مي‌نمايد. در زير خلاصه اي از گزارش اين شركت از داده هاي جمع آوري شده در ماه مي آورده شده است.

حملات هدفمند

در ماه مي، تعداد متوسط حملات سرفت هويت در هر روز كاهش داشته است. فايل هاي .doc رايج ترين نوع فايل پيوست بوده است كه در حملات سرقت هويت از آن استفاده شده است. پس از آن فايل هاي .exe در رتبه دوم قرار گرفته است.

در اين ماه شركت هايي با بيش از 2500 كارمند بيشترين هدف اين نوع حملات بوده است.نشت داده ها

بزرگترين نشت داده اي كه در ماه مي گزارش شده است در نتيجه افشاي 145 ميليون هويت بوده است. از ابتداي سال 2014 تاكنون تعداد هويت هايي كه در هر ماه افشاء شده نيز افزايش كمي داشته است. هكرها مسئول 48 درصد از نشت داده هاي افشاء شده در يك سال گذشته مي باشند. نام واقعي، تاريخ تولد و شماره شناسايي، سه نوع اطلاعاتي هستند كه در صدر جدول نشت داده قرار گرفتند.آسيب پذيري

در سال 2014، آسيب پذيري ها در پايين ترين سطح خود قرار دارند. در ماه مي تنها چهار آسيب پذيري اصلاح نشده كشف شد. در 12 ماه گذشته، مرورگر گوگل كروم بيشترين آسيب پذيري ار در بين مرورگرها داشته است. در همين زمان، جاوا اوراكل بيشترين آسيب پذيري پلاگين را داشته است.


تلفن همراه

در ماه مي، سه خانواده بدافزارهاي اندرويد كشف شد. تعداد انواع بدافزارها در هر خانواده نسبت به ماه آوريل، كاهش كمي داشته است. از تهديداتي كه در 12 ماه گذشته كشف شده است، 28 درصد مربوط به ردگيري كاربر دستگاه و 21 درصد مربوط به سرقت اطلاعات از روي دستگاه بوده است. در مبحث كلاهبرداري شبكه هاي اجتماعي، 78 درصد مربوط به پبشنهادات جعلي بوده است.

هرزنامه و سرقت هويت

در ماه مي ميزان هرزنامه ها يك ايميل از 395 ايميل بوده است و در مقايسه با ماه آوريل كاهش داشته است. نرخ جهاني هرزنامه در اين ماه 60.6 درصد بود. يك ايميل از هر 183 ايميل حاوي ويروس بوده است. در اين ماه از كل ترافيك ايميلي، 13.7 درصد حاوي URL مخرب بوده است كه نسبت به ماه آوريل افزايش يافته است.
نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 17 تیر 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0