فا

‫ به روز رساني پرينترهاي HP با هدف امنيت بيشتر در محيط هاي BYOD

شماره: IRCNE2014032135
تاريخ:27/12/92

استفاده از دستگاه هاي تلفن همراه براي گرفتن پرينت با پرينترهاي شركت امري بديهي است. Hewlett-Packard سعي كرده است از طريق ويژگي پرينت مستقيم بي سيم با خطرات امنيتي اين روش مقابله نمايد.

شركت HP دو ويژگي NFC و واي فاي مستقيم را به پرينترهاي رنگي ليزري جديد اضافه كرده است در نتيجه دستگاه هاي تلفن همراه مي توانند بدون اتصال به شبكه سازمان و به طور مستقيم يك ارتباط بي سيم را با پرينتر برقرار نمايند. اين پرينترها مي توانند يك ارتباط نظير به نظير را با تبلت ها يا گوشي هاي هوشمند برقرار نمايند و كاربران مي توانند به راحتي و به طور مستقيم درخواست هاي پرينت خود را براي يك پرينتر ارسال نمايند.

مدير شركت HP اظهار داشت: هدف از افزودن اين دو ويژگي آن است كه كاربران شركت ها به راحتي بتوانند به پرينتر دسترسي داشته باشند و هم چنين به راحتي بتوان با تبلت ها و گوشي هاي هوشمند تقلبي مبارزه كرد.

پرينترهاي سازمان به طور فزاينده اي براي گرفتن پرينت اسناد شخصي مورد استفاده قرار مي گيرند و در محيط هايي كه از دستگاه هاي شخصي استفاده مي شود، دستگاه هاي تقلبي مي توانند يك مشكل امنيتي محسوب شوند. ويژگي هاي جديد نظير به نظير براي پرينت گرفتن مي تواند باعث شود تا محيط هاي BYOD راحت تر مديريت شود.

بسياري از پرينترها اغلب بواسطه ديوار آتش به سيستم متصل مي شوند و براي كاربران مجوزهاي خاصي براي پيرنت گرفتن درنظر گرفته مي شود و بر روي سيستم اعمال مي گردد. اما اتصال مستقيم به پرينترها از طريق ويژگي هاي NFC و واي فاي مستقيم مستقل از ديوار آتش عمل مي كند و هم چنين ديگير نيازي نيست تا مدير شبكه مجوزهاي خاص را براي كاربران BYOD نمايند.

شركت HP به همراه انتشار پرنترهاي ليزري جديد خود، نرم افزاري را براي امنيت بيشتر پرينترها پيشنهاد مي دهد. نرم افزار مربوطه براي دستگاه هاي تلفن همراه برنامه ePrint Enterprise 3.2 مي باشد كه قبل از اتصال كاربر به پرينتر لايه هاي امنيتي را ارائه مي دهد.نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 27 اسفند 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0