فا

‫ عدم آمادگي سازمان ها براي مقابله با حملات سايبري

شماره: IRCNE2014032136
تاريخ:28/12/92

يك مطالعه جديد نشان مي دهد كه اكثر كسب و كارها در سراسر جهان براي مقابله با حملات سايبري آمادگي ندارند.

تحقيقات انجام شده توسط موسسهEconomist Intelligence و شبكه آربور نشان مي دهد كه در حالي كه حملات سايبري در حال افزايش است اما شركت ها براي مقابله با تهديدات متداول در وضعيت خوبي قرار ندارند.

اگر هكرها موفق شوند چه از طريق شبكه شركت يا از طريق دسترسي به سيستم هاي ثالثي كه روي شبكه قرار دارند به سيستم يك شركت نفوذ كنند در نتيجه اطلاعات كلاينت ها مانند اطلاعات مالي، آدرس ها و جزئيات تماس در معرض خطر جدي قرار مي گيرد.

اگر در شركتي نشتي رخ دهد نه تنها هزينه زيادي براي ترميم آن نياز است كه اعتبار و آّبروي آن شركت نيز آسيب جدي مي بيند. در صورتي كه نتوان اعتماد مصرف كننده را جذب نمود، سود آينده شركت كاهش مي يابد. به عنوان مثال در هك اخيري كه بر روي خرده فروشي هاي Target صورت گرفت، 40 ميليون ركورد مشتريان حاوي اطلاعات كارت اعتباري و حدود 70 ميليون حساب كاربري با اطلاعاتي شامل آدرس منزل و شماره تلفن همراه به سرقت رفت. اين نوع از حملات سايبري به راحتي قابل بازيابي نيست.

بنا به تحقيقات صورت گرفته، بسياري از شركت ها هم چنان درك نمي كنند كه داشتن كارمندان ماهر و سرمايه گذاري پول و زمان براي امن نگهداشتن يك شبكه ضروري است.

پس از بررسي هاي انجام شده بر روي 360 شركت در سراسر ايالات متحده، اروپا و آسيا مشخص شد در حالي كه 77 درصد از اين شركت ها در دو سال گذشته حداقل يك نشت امنيتي را تجريه كرده اند اما هم چنان 38 درصد از آن ها هيچ برنامه اي براي پاسخ گويي به اين گونه رخدادها ندارند.

تنها 17 درصد از كسب و كارهاي سراسر جهان اعلام كرده اند كه به صورت كامل براي مقابله با رخدادهاي امنيتي آنلاين آمادگي دارند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 28 اسفند 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0