فا

‫ آخرين به روز رساني هاي امنيتي ويندوز XP

شماره: IRCNE2014042147
تاريخ:17 /01/93

شركت مايكروسافت اعلام كرد كه در سه شنبه اصلاحيه ماه آوريل، چهار به روز رساني امنيتي را منتشر خواهد كرد. اين به روز رساني ها شامل آخرين اصلاحيه ها براي رخنه هاي موجود در ويندوز XP و آفيس 2003 مي باشد و پس از آن اين برنامه ها ديگر به روز رساني نخواهند شد.

از ميان اين چهار به روز رساني، دو به روز رساني در رده امنيتي "بحراني" و دو به روز رساني در رده امنيتي "مهم" قرار دارند.

تمامي اين به روز رساني ها مربوط به آسيب پذيري هاي اجراي كد از راه دور مي باشند كه مهاجمان مي توانند در صورت سوء استفاده موفقيت آميز از آسيب پذيري ها، كنترل يك دستگاه به روز نشده را در اختيار بگيرند.

يكي از اين اصلاحيه ها به طور مستقيم ويندوز XP را تحت تاثير قرار مي دهد. در اين اصلاحيه ها آسيب پذيري هاي موجود در تمامي نسخه هاي IE از جمله IE 6 نسخه قديمي IE بر روي ويندوز XP و IE8 محبوب ترين نسخه مرورگر IE بر روي ويندوز XP برطرف خواهند شد.

در اصلاحيه هاي روز سه شنبه تمامي نسخه هاي ورد شامل Word 2003، Word 2007، Word 2013 و Word 2013 RT بر روي ويندوز و Word 2011 بر روي OS X به روز رساني خواهند شد.

شركت مايكروسافت به كاربران توصيه مي كند تا در اسرع وقت به روز رساني هاي IE را اعمال نمايند.

بولتن 1 علاوه بر دارا بودن به روز رساني هاي ورد، نرم افزارهاي SharePoint Server 2010 و SharePoint Server 2013 را تحت تاثير قرار خواهد داد. زيرا سرورهاي SharePoint سرويسس با عنوان "Word Automation Services" را اجرا مي نمايند كه به طور خودكار اسنادي با فرمت هاي مختلف از جمله فرمت RTF را باز مي كند.

يكي از متخصصان امنيت مايكروسافت گفت: پس از اتمام پشتيباني، كساني كه هم چنان از سيستم عامل XP استفاده خواهند كرد براي مهاجمان به يك قرباني مناسب تبديل مي شوند. مهاجمان مي توانند با استفاده از مهندسي معكوس آسيب پذيري هاي موجود در ويندوز XP را شناسايي نموده و در صورت موفقيت، اين توانايي را دارند تا با استفاده از كدهاي سوء استفاده قربانيان خود را آلوده نمايند.

متخصصان امنيت به كاربران ويندوز XP توصيه مي كنند تا در اسرع وقت سيستم خود را به نسخه بالاتر ارتقاء دهند. اما اگر برخي از كاربران چاره اي جز استفاده از ويندوز XP ندارند، بايد تمامي به روز رساني هايي كه تاكنون براي اين نسخه منتشر شده است را اعمال نمايند و در صورتي كه به اينترنت نياز ندارند، آن را قطع كرده تا خطر ابتلا به بدافزارهاي جديد كاهش يابد. هم چنين يكي ديگر از روش هاي حفاظتي استفاده از يك برنامه آنتي ويروس خوب مي باشد. اغلب برنامه هاي آنتي ويروس خوب حداقل براي دو سال آينده ويندوز XP را پشتيباني خواهند كرد.نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 17 فروردین 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0