فا

‫ تغيير سياست مايكروسافت در خصوص مسدود نمودن تبليغ افزارها

شماره: IRCNE2014042148
تاريخ:18 /01/93

شركت مايكروسافت معيارهاي خود را براي دسته بندي برنامه ها به عنوان تبليغ افزار تغيير داده است و به توسعه دهندگان سه ماه فرصت داده است تا برنامه هاي خود را با اصول جديد مطابقت دهند در غير اينصورت برنامه هاي آن ها توسط محصولات امنيتي اين شركت مسدود مي شود.

مهم ترين تغيير در سياست هاي اين شركت آن است كه برنامه هاي تبليغ افزار به صورت پيش فرض از اول ژوئيه مسدود خواهند شد. در گذشته اين برنامه ها مي توانستند اجرا شوند.

جالب توجه است كه مايكروسافت با اين سياست قصد دارد تا براي راحتي كار ابزار يكساني را براي برنامه هاي تبليغاتي توليدكنندگان بر روي ويندوز 8.1 و ويندوز فون ارائه دهد.

يكي از اعضاي مركز حفاظفت بدافزار مايكروسافت اظهار داشت كه اين شركت براي طبقه بندي برنامه هاي كاربردي به عنوان تبليغ افزار بر اساس آن كه كاربران بايد قادر به انتخاب و كنترل چه اتفاقاتي بر روي رايانه خود باشند، عمل مي كند.

اول از همه، برنامه هايي كه براي تبليغ محصولات و خدمات در داخل برنامه هاي ديگر مانند مرورگرها نمايش داده مي شوند بايد به عنوان برنامه هاي تبليغي ناخواسته بررسي شوند. اگر برنامه اي تبليغات ها را در محدوده خود نمايش دهد نيازي به ارزيابي ندارد.

علاوه بر پيروي از دستورالعمل هاي نمايش تبليغات، برنامه ها بايد يك روش حذف استاندارد را در پنل كنترلي ويندوز يا واسط مديريت افزونه مرورگر ارائه دهند. ورودي هاي حذف مربوطه بايد شامل نام همان برنامه كه در تبليغ توليد شده نمايش داده شده است باشد.

يكي از اعضاي مركز حفاظت بدافزار مايكروسافت گفت: ما اعتقاد داريم كه اين تغييرات، كار توليدكنندگان نرم افزار را براي استفاده از تبليغات راحت تر مي كند و هم چنين در همان زمان به كاربران اين اختيار داده مي شود تا كارها و تجربيات خود را كنترل كنند.

برنامه هاي تبليغي مزاحم به طور معمول كار جستجو در وب را تحت تاثير قرار مي دهد. محققان شركت امنيتي Avast در سال 2013 نوارابزارها و الحاقات ناخواسته مرورگر را به عنوان يكي از بزرگترين مشكلات كاربران معرفي كرد. اغلب براي عموم كاربران دشوار و يا حتي ناممكن است كه چنين نوار ابزارهايي را به طور كامل پاك نمايند زيرا اين نوارها نام كاربران و شناسه آن ها را بر روي رايانه جديد تغيير مي دهند تا تشخيص داده نشوند و توسط محصولات امنيتي حذف نگردند.نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 18 فروردین 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0