فا

‫ ارتقاء BBM توسط بلك بري

شماره: IRCNE2014042151
تاريخ:19 /01/93

BlackBerry خدمات پيام هاي رمز شده انتها به انتها با عنوان BBM Protected را براي سازمان ها و صنعت هايي كه نياز به سطوح بالاي امنيتي دارند، ارتقاء داد. اين سرويس در تابستان راه اندازي خواهد شد.

BBM Protected براي اولين بار در اواخر فوريه به عنوان بخشي از بسته eBBM براي خانواده محصولاتي كه با پيام رسان بلك بري، گوشي هاي هوشمند و BES، هم چنين سرور هاي BlackBerry Enterprise Service 10 كار مي كنند،معرفي شد.

BBM Protected و كل بسته eBBM به عنوان بخشي از استراتژي اين شركت براي نگهداشتن مشتري هاي BES خود كه بسياري از آن ها در بخش هاي دولتي و امنيتي هستند طراحي شده است.

روز جمعه سخنگوي اين شركت اعلام كرد كه بلك بري نزديك به 33000 خدمات تست و تجاري BES 10 نصب شده در جهان دارد. او اشاره كرد كه در حال حاضر BBM براي مشتريان اندرويد و گوشي هاي هوشمند iOS در دسترس مي باشد. BBM Protected ابتدا براي گوشي هاي بلك بري و سپس براي گوشي هاي اندرويد و آيفون و در نهايت براي گوشي هاي ويندوز فون در دسترس خواهد بود.

جك گلد، تحليگر J. Gold Associates گفت: حركت بلك بري براي ورود BBM به حوزه اندرويد و آيفون نشان مي دهد كه اين شركت نياز به رويكرد بين پلت فرمي را احساس كرده است. هم چنين BBM Protected بايد براي موفقيت بيشتر براي فروشگاه هاي non-BES در دسترس قرار گيرد.

خط مشي BBM Protected به كاربران اجازه مي دهد تا بر روي يك لينك رمزگذاري شده انتها به انتها كه به صورت خودكار ايجاد شده است، با كاربران ديگر حتي خارج از سازمان ارتباط برقرار كنند.

هر دو شركت مايكروسافت و سيسكو خدمات پيام رساني بلادرنگ امن را پيشنهاد مي دهند اما در داخل سازمان خود براي برقراري ارتباط محدود مي باشند. توانايي برقراري ارتباط امن با داخل و خارج از سازمان براي كاربران حياتي است.

اواخر دسامبر بلك بري اعلام كرد كه 85 درصد از سازمان هاي داراي BES كه گوشي هاي هوشمند بلك بري را به كار مي برند، از BBM استفاده مي كنند. ادمين هاي IT در بسياري از سازمان ها بايد پيام هاي دريافتي و ارسالي كاربران را نگهداري كنند. BBM به ادمين ها اجازه مي دهد تا تمام پيام هاي متني BBM را لاگ گيري، بايگاني و مميزي نمايند و هم چنين به ابر داده هاي پيام هاي ويدئويي و صوتي دسترسي داشته باشند.نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 19 فروردین 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0