فا

‫ هك شدن فروم آنتي‌ويروس Avast

شماره: IRCNE2014052203
تاريخ: 7/3/93
فروم آنلاين شركت آنتي‌ويروس Avast هك شده است كه در نتيجه آن، نام‌هاي كاربري، كلمات عبور درهم‌سازي شده و آدرس‌هاي ايميل اعضاي آن لو رفته است.
اين شركت كه به واسطه ابزارهاي رايگان آنتي‌ويروس خود شناخته مي‌شود، اين نشت داده‌ها را روز دوشنبه تأييد كرده است و تا زماني كه تحقيقات خود را در اين مورد انجام دهد، فروم مذكور را آفلاين كرده است.
Avast تأكيد كرده است كه در اين اتفاق، هيچ داده مالي لو نرفته است و كمتر از 0.2 درصد از 200 ميليون كاربر Avast تحت تأثير اين هك قرار گرفته‌اند.
مديرعامل Avast به كاربراني كه از اطلاعات يكسان براي دسترسي به سايت‌هاي ديگر نيز استفاده مي‌كنند توصيه كرده است كه هرچه سريع‌تر كلمات عبور خود را تغيير دهند.
به گفته وي زماني كه اين فروم به صورت آنلاين بازگردد، تمامي كاربران مجبور خواهند بود كلمات عبور خود را تغيير دهند و كلمات عبور قديمي ديگر كار نخواهد كرد.
اين شركت اظهار كرده است كه از مدت زمان غيرفعال بودن اين فروم براي انتقال آن به يك پلتفورم نرم‌افزاري ديگر و افزايش امنيت و كارايي آن استفاده خواهد كرد. اين فروم سال‌ها بر روي پلتفورم نرم‌افزاري شركتي ديگر ميزباني شده است و نحوه نفوذ مهاجم به فروم هنوز مشخص نيست.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 7 خرداد 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0