فا

‫ فهرست بولتن‌هاي امنيتي مايكروسافت

شماره: IRCNE2014052205
تاريخ: 10/3/93
مايكروسافت اقدام به ارائه يك سرويس جديد براي افراد و سازمان‌هاي كوچك كرده است كه كاربران را نسبت به اعمال به‌روز رساني‌هاي نرم‌افزاري ياري مي‌دهد.
myBulletins صفحه‌اي در سايت Technet مايكروسافت براي متخصصان فناوري اطلاعات است كه فهرستي از بولتن‌هاي امنيتي مربوط به محصولات انتخاب شده توسط كاربر را نگهداري مي‌كند. اين صفحه شامل تمامي ملزومات هر بولتن امنيتي از جمله تاريخ ارسال، ID، نام محصول، تأثيرگذاري (نوع آسيب‌پذيري از جمله افشاي اطلاعات، اجراي كد از راه دور و غيره)، درجه اهميت و نياز به‌روز رساني به راه اندازي مجدد سيستم را بيان مي‌كند.
اطلاعات مربوط به درجه اهميت و نياز به راه‌اندازي مجدد سيستم پيش از اين نيز در بولتن‌هاي امنيتي و حتي در پيش‌آگهي‌هاي سه‌شنبه اصلاحيه بيان مي‌شدند تا سازما‌هاي بزرگ بتوانند به‌روز رساني‌ها را اولويت‌بندي كرده و در مورد زمان غيرفعال بودن سيستم‌هاي خود تصميم‌گيري نمايند.
مايكروسافت مي‌گويد كه myBulletind يك سرويس آنلاين بسيار مفيد براي مديران سيستم‌ها در سازمان‌هاي كوچك و متوسط است. ولي در سازمان‌هاي بزرگتر، WSUS مفيدتر است.
myBulletins فقط همان چيزي را مي‌داند كه كاربر به وي گفته باشد، اين ابزار چيزي را از سيستم‌هاي كاربر تشخيص نمي‌دهد و راهي براي بررسي اينكه كدام به‌روز رساني‌ها اعمال شده‌اند ندارد. كاربر مي‌تواند محتويات فهرست بولتن‌ها را در يك صفحه اكسل دانلود نمايد و برخي عمليات مديريتي را آنجا انجام دهد. صفحه دانلود شده شامل اطلاعاتي بيشتر از صفحه myBulletins از جمله لينك‌هاي مقاله مبتني بر دانش، شماره‌هاي CVE، و بولتن‌هاي قبلي مرتبط با اين بولتن است.
جالب توجه است كه بسياري محصولات كه سال‌هاست پشتيباني نمي‌شوند در اين فهرست ديده مي‌شوند كه كاربر مي‌تواند آنها را انتخاب نمايد. از اين جمله مي‌توان به Office XP، IE5 و SQL Server 2000 اشاره كرد.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 10 خرداد 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0