فا

‫ توقف توزيع بدافزار گروگان گير Cryptolocker

شماره: IRCNE2014062213
تاريخ:18 /03/93

يك محقق امنيتي اظهار داشت: اوايل هفته گذشته خاموش شدن يك بات نت بدافزاري بزرگ باعث شد تا توزيع بدافزار Cryptolocker كه يكي از پيچيده ترين بدافزارهاي گروگان گيري است، متوقف شود.

Keith Jarvis، محقق امنيتي در شركت Dell گفت: از جمعه گذشته تاكنون فعاليت و آلودگي جديدي از اين بدافزار مشاهده نشده است.

هم چنين Morten Kjaersgaard مدير عامل شركت دانماركي Heimdal Security در يك پست الكترونيكي نوشت: در حال حاضر اطلاعات ما نشان مي دهد كه تعداد ماشين هايي كه جديدا به بدافزار Cryptolocker آلوده شده اند به طور قابل توجهي كاهش يافته است و رد حال حاضر نزديك به صفر مي باشند.

بدافزار گروگان گير عنواني است كه به بدافزارهايي كه اخاذي مي كنند اطلاق مي شود. اين بدافزار ها به محض آن كه بر روي يك رايانه شخصي نصب مي شوند، فايل هاي موجود بر روي آن را رمزگذاري مي كنند و سپس سعي مي كنند تا قرباني را متقاعد نمايند تا براي رمزگشايي فايل هايش و دسترسي به آن ها مبلغي را به مجرمان بپردازد. بدافزار Cryptolocker موفق ترين بدافزار گروگان گير بوده است و توانسته است بيشترين درآمد را از قربانيانش بدست آورد.

CERT ايالات متحده هشداري را در خصوص غيرفعال شدن بات نت بزرگ بدافزاري منتشر كرده است كه در آن لينك هايي قرار دارد كه بواسطه آن مي توان به ابزارهاي حذف بدافزار شركت هايي مانند مايكروسافت، سايمانتك و ترند ميكرو دسترسي يافت.نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 18 خرداد 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0