فا

‫ متعهد شدن گوگل و مايكروسافت به رهنمودهاي CTIA

شماره: IRCNE2014062222
تاريخ:29/03/93
شركت مايكروسافت و گوگل اعلام كردند كه براي مبارزه با سرقت گوشي هاي هوشمند، ويژگي هاي جديدي به سيستم عامل هاي اندرويد و ويندوز فون اضافه خواهد شد.
سرقت گوشي هاي هوشمند كه در برخي موارد به "برداشتن سيب" شناخته مي شوند، در برخي از كشورها يك جرم مهم محسوب مي شود.
رويه ها و الزامات قانوني، توليدكنندگان گوشي هوشمند را تحت فشار قرار مي دهند تا براي غيرفعال سازي گوشي هاي به سرقت رفته، يك " kill switch" در نظر بگيرند.
در پاسخ به اين درخواست، گروه صنعتي بي سيم CTIA، تهدنامه Smartphone Anti-Theft Voluntary Commitment را ايجاد كردند كه در آن يك سري الزامات سخت افزاري و نرم افزاري را كه توليدكنندگان سخت افزاري و نرم افزاري گوشي هاي هوشمند بايد رعايت كنند آورده شده است.
شركت مايكروسافت اعلام كرد كرد كه اين شركت در ماه آوريل، به راهنمايي هاي CTIA متعهد شده است. در نتيجه اين شركت يك به روز رساني براي تمامي گوشي هاي در حال اجراي ويندوز فون 8.0 و نسخه هاي بعد از آن منتشر خواهد كرد. اگرچه در حال حاضر بسياري از الزامات CTIA در نسخه هاي فعلي ويندوز فون رعايت مي شوند.
همين روال در خصوص سيستم عامل اندرويد نيز صادق است و اين سيستم عامل در حال حاضر بسياري از الزامات را رعايت مي كند. سخنگوي گوگل اظهار داشت: نسخه بعدي اندرويد شامل راه حل هاي حافظتي برگرداندن به تنظيمات اوليه كارخانه است كه بدين وسيله به حفاظت گوشي هوشمند در برابر سرقت كمك مي كند. اطلاعات كامل تر در اين باره در آينده منتشر خواهد شد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 29 خرداد 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0