فا

‫ آلوده شدن سرورهاي لينوكس به بدافزارهاي IptabLes و IptabLex

شماره:IRCNE2014092308

تاريخ:93/06/17
شركت Akamai هشدار مي دهد: بات نتي كه سرورهاي لينوكس را آلوده كرده است براي راه اندازي حملات انكار سرويس توزيع شده بزرگ كه DNSها و ديگر زيرساخت ها را هدف قرار مي دهد، استفاده مي شود.
اين بات نت كه IptabLes و IptabLex ناميده مي شود نسخه هاي Apache Struts و Tomcat را هدف حملات قرار داده است.
در اين حملات مهاجمان مي توانند پس از سوء استفاده حق دسترسي ها را افزايش دهند تا بتوانند سرور را از راه دور كنترل كنند و كدي مخرب را بر روي آن اجرا نمايند.
اين بات براي راه اندازي حملات انكار سرويس توزيع شده نيز مورد استفاده قرار مي گيرد كه در يكي از اين حملات 119Gbps ترافيك مزاحم بر روي وب سايت هاي سرگرمي ارسال شده است.
شركت Akamai اعلام كرد: استفاده از سرورهاي لينوكس براي حملات انكار سرويس توزيع شده روش نسبتا جديدي است و به ادمين ها توصيه مي شود تا در اسرع وقت اصلاحيه هاي مرتبط با سرورهاي لينوكس را اعمال نمايند.
مدير عامل شركت Akamai گفت: ما يكي از معروفترين كمپين هاي حملات انكار سرويس توزيع شده را در سال 2014 شناسايي كرديم كه توس بدافزارهاي IptabLes و IptabLex بر روي سيستم هاي لينوكس به وقوع پيوسته است.
اين حملات يك ارتقاء سايبري قابل توجهي است زيرا سيستم عامل لينوكس معمولا در بات نت هاي انكار سرويس توزيع شده استفاده نمي شود. ادمين هاي لينوكس بايد نسبت به اين حملات آگاهي كافي داشته باشند تا بتوانند عمليات حفاظتي لازم را بر روي سرورها اعمال نمايند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 1 آذر 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0