فا

‫ محافظت از حريم خصوصي كاربران در iOS 8

شماره: IRCNE2014092324
تاريخ: 29/6/93
اپل يك گام ديگر در جهت حفظ امنيت و حريم خصوصي كاربران خود برداشته و رمزگذاري، سياست‌هاي امنيتي و محرمانگي خود را طوري تغيير داده است كه از شكستن قفل گوشي‌هاي هوشمند كاربران توسط افراد ديگر جلوگيري نمايد.
در سيستم عامل جديد اپل يعني iOS 8 كه روز چهارشنبه عرضه شد، رمزنگاري به صورتي است كه اگر براي مثال نيروهاي دولتي ايالات متحده بخواهند به اطلاعات آن دسترسي پيدا كنند، بايد به جاي اپل به سراغ مالك گوشي بروند. روش‌هاي جديد رمزگذاري حتي از دسترسي اپل به تمامي داده‌هاي كاربران جلوگيري مي‌كند.
به گفته اپل در مورد سياست محرمانگي جديد اين شركت، بر خلاف ساير رقبا، در iOS 8 اپل قادر نيست كدعبور كاربر را دور بزند و به همين دليل نمي‌تواند به داده‌هاي وي دسترسي پيدا كند. به اين ترتيب هيچكس نمي‌تواند اپل را به ارائه داده‌هاي كاربران اجبار نمايد. اين در قفل است و كليد آن در اختيار اپل نيست.
البته همچنان در برخي موارد هشدارهايي وجود دارد. براي مثال در مورد داده‌هاي ذخيره شده در iCloud، اپل قادر است داده‌هاي ذخيره شده بر روي سرورها را به دست آورد. داده‌هاي iCloud مي‌تواند شامل تصاوير، ايميل‌ها، موسيقي، اسناد و ليست تماس باشد.
مطالب مرتبط:

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 1 مهر 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0