فا

‫ توصيه سيسكو به كاربران مبني بر قفل كردن WebEx

شماره: IRCNE2014102339
تاريخ: 22/7/93
پس از كشف يك محقق امنيتي مبني بر اينكه بسياري از شركت‌هاي صاحب نام ملاقات‌هاي آنلاين خود را براي هركسي كه به آنها متصل شود باز گذاشته‌اند، سيسكو به مشتريان خود هشدار داده است كه WebEx را قفل كنند.
برايان كربس در بلاگ خود نوشت كه شركت‌ها و سازمان‌هاي بسياري را پيدا كرده است كه از كلمه عبور براي محافظت از ملاقات‌هاي WebEx استفاده نمي‌كنند و در نتيجه هركسي مي‌تواند به اين ملاقات‌هاي آنلاين متصل شده و از بحث‌ها و برنامه‌هاي داخلي اين شركت‌ها مطلع گردد.
به نوشته وي، برنامه‌هاي اين ملاقات‌ها از طريق مركز رويداد WebEx در دسترس قرار دارد.
به گفته يكي از مديران فروش سيسكو به نام آرون لويس، اين شركت گزينه‌هاي متنوعي براي برقرار كردن ملاقات‌هاي حساس و گزينه‌هاي مختلفي نيز براي برقراري ملاقات‌هاي عمومي در WebEx دارد. براي مثال سيسكو به طور پيش‌فرض براي تنظيم يك قرار ملاقات نياز به كلمه عبور دارد، اما كاربر مي‌تواند اين گزينه را غيرفعال نمايد.
قرار ملاقات‌هاي مهم و حساس همواره توسط يك كلمه عبور پيچيده محافظت مي‌گردند. در عين حال ممكن است شركت‌ها به طور عمومي ملاقات‌هايي را براي وبينارهايي كه هركسي مي‌تواند به آنها متصل شود تنظيم نمايند. اما توصيه مي‌شود فقط وقتي چنين قرارهايي تنظيم گردد كه دليل تجاري داشته باشد.
به گفته لويس، نكته ديگر اين است كه گزينه join before host را غيرفعال نماييد. همچنين فعال كردن host as presenter از پيوستن ديگران به قرار ملاقات و به اشتراك گذاشتن محتوا توسط وي جلوگيري مي‌كند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 22 مهر 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0