فا

‫ فيس‌بوك راه «وب تاريك» Tor را به دنياي خود باز كرد

شماره: IRCNE2014112362
تاريخ: 14/8/93
از اين پس فيس‌بوك سعي نخواهد كرد كه جلوي كاربران Tor را كه مي‌خواهند به اين شبكه اجتماعي دسترسي پيدا كنند بگيرد.
تا كنون سياست‌هاي امنيتي فيس‌بوك از دسترسي افراد به اين سايت از طريق چيزي كه به آن «وب تاريك» مي‌گويند جلوگيري مي‌كرد.
كاربران قادر خواهند بود اين سايت را از طريق يك مرورگر امن و با استفاده از شبكه Tor مشاهده كنند تا محل كاربر نامشخص باقي بماند. Tor با اضافه كردن چندين لايه رمزنگاري داده و بازپخش اين اطلاعات از طريق كامپيوترهاي تصادفي در سراسر جهان كار مي‌كند.
به گفته فيس‌بوك، اين تغيير در سياست به اين معناست كه كاربران مي‌توانند بدون از دست دادن محافظت‌هاي رمزنگاري، به اين سايت دسترسي پيدا كنند.
كاربران مي‌توانند از طريق https://facebookcorewwwi.onion/ به‌صورت ناشناس به فيس‌بوك دسترسي پيدا كنند و از اين آدرس براي جلوگيري از افشاي اطلاعات مكان يا ساير اطلاعات خود استفاده كنند.
پيش از اين فيس‌بوك اين نوع ترافيك را به علت ترس از حمله از طريق يك بات‌نت مسدود كرده بود.
يك مهندس نرم‌افزار ساختار امنيتي فيس‌بوك به نام «الك موفت» در وبلاگ خود نوشت كه Tor برخي فرضيات مكانيزم‌هاي امنيتي فيس‌بوك را به چالش مي‌كشد.
براي مثال از منظر سيستم ما در صورتي‌كه فردي در يك لحظه از استراليا متصل شود و چند لحظه بعد در سوئد يا كانادا مشاهده شود، بدين معناست كه يك حساب هك شده از طريق يك بات‌نت در حال استفاده است. در حاليكه براي Tor اين يك مسأله كاملاً عادي است.
اين دسترسي همچنين از امنيت SSL در لايه بالايي Tor استفاده مي‌كند، چرا كه صرفنظر از هر نگراني امنيتي، معماري فيس‌بوك براي قبول اين ارتباط به اين مسأله نياز دارد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 14 آبان 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0