فا

‫ آلوده شدن رايانه هاي ويندوز با تروجان Rovnix

شماره: IRCNE2014112369

تاريخ: 14/08/93
شركت امنيتي بيت ديفندر هشدار داد نسخه جديدي از تروجان Rovnix كه امسال از طريق اينترنت گسترش يافت حداقل 130000 رايانه را به منظور سرقت داده هاي كارت اعتباري در انگلستان آلوده ساخته است.
تا اين زمان تروجان Rovnix يك مشكل آزاردهنده براي رايانه هاي ويندوز بوده است. اين تروجان يكسري مشكلات از قبيل خرابي از طريق پاپ آپ هاي تبليغات، فضولي در برنامه ها، سرقت داده و حتي مشكلات صفحه آبي را براي كاربران به وجود آورده است. هم چنين كاربران پيام هاي خطاي جعلي را دريافت مي كنند كه از آن ها درخواست مي كند براي برطرف شدن مشكل وجهي را پرداخت نمايند.
با توجه به يافته هاي بيت ديفندر 87 درصد از آلودگي ها در انگلستان شناسايي شده است و درصد كمتري نيز در كشورهاي آلمان، ايتاليا و امريكا كشف شده است.
مدير امنيت بيت ديفندر اظهار داشت: بانيان كمپيني كه انگلستان را هدف حمله قرار داده است ادعا مي كنند كه بات نت Rovnix هم چنان در حال گسترش مي باشد.
به طور غيرعادي، الگوريتم توليد دامنه C & C تروجان Rovnixبه گونه اي تنظيم شده است كه 5 تا 10 دامنه را در هر 15 دقيقه ايجاد مي كند و نام دامنه ها از 12 تا 23 كاراكتر تشكيل شده است.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 17 آبان 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0