فا

‫ قفل شدن تنظيمات سيستم توسط ضد بدافزار مايكروسافت

شماره: IRCNE2014122396
تاريخ: 23/09/93
شركت مايكروسافت در ماه اكتبر اعلام كرد كه قصد دارد حفاظت هاي بيشتري را به محصولات ضد بدافزاري خود اضافه كند. اين شركت روز پنج شنبه اعلام كرد كه در نسخه جديد محصولات ضد بدافزاري خود برخي از اين حفاظت ها را اضافه كرده است و مابقي را در اول ژانويه منتشر خواهد كرد.
برخي رفتارهاي مرورگر در رابطه با تنظيمات و توسعه دهنده هاي مرورگر مي باشد. بسياري از اين رفتارها در تمامي مرورگرها به دليل انتخاب گزينه غيرفعال كردن به طور پيش فرض براي توسعه دهنده هايي كه جديد نصب مي شوند، مسدود مي شود و براي نصب نياز به مجوز كاربر و انتخاب آگاهانه او دارد. اما تعدادي از برنامه ها مي توانند اين محدوديت ها را هك كنند. شركت مايكروسافت دو حالت زير را در نسخه جديد ابزار ضد بدافزار خود تعريف كرده است:
1. دور زدن ديالوگ هايي از مرورگر كه از كاربر در خصوص نصب افزونه ها، توسعه دهنده ها و نوار ابزارها سوال مي شود.
2. اجازه ندادن به كاربر براي مشاهده و تغيير ويژگي ها يا تنظيمات مرورگر
به عنوان مثال، برخي نرم افزارها از خط مشي گروهي، تغييرات رجيستري و تغيير تنظميات فايل استفاده مي كنند تا به نرم افزاري كه مسدود شده است يا به طور پيش رفرض غيرفعال شده است اجازه نصب دهند.
اين نوع قابليت ها گاهي HIPS خوانده مي شوند و استفاده از آن ها در بسته هاي امنيتي امروزه متداول است. اين قابليت ها در محصولات كسپراسكاي Application Privilege Control خوانده مي شود كه نسبت به قابليت هاي مايكروسافت جامع تر بوده و از انعطاف پذيري بيشتري برخوردار است.
شركت مايكروسافت اعلام كرده است كه اين قابليت ها نه تنها بر روي IE كه بر روي تمامي مرورگرها قابل اعمال است.
شركت مايكروسافت رفتار ديگري را به عنوان رفتار غير قابل پذيرش تعريف كرده است كه اول ژانويه به قابليت هاي ابزار ضد بدافزاري خود اضافه خواهد كرد.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 23 آذر 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0