فا

‫ بزرگترين سرقت بانكي در جهان

شماره: IRCNE2015022424
تاريخ: 27/11/93
بر اساس گزارش نيويورك تايمز از كسپراسكاي، يك گروه از مجرمان سايبري با استفاده از نرم‌افزاري مخرب، حداقل 300 ميليون دلار از بانك‌ها و ساير مؤسسات مالي در سراسر جهان سرقت كرده‌اند كه يكي از بزرگترين سرقت‌هاي بانكي تا كنون است. گزارش كسپراسكاي قرار است امروز منتشر شود و تايمز پيش‌گزارش آن را منتشر كرده است.
شركت روسي امنيت سايبري كسپراسكاي كشف كرده است كه اين هكرها بيش از 100 مؤسسه در 30 كشور را از سال 2013 تا كنون هدف قرار داده‌اند. بر اساس شواهد كسپراسكاي، مجموع اين سرقت‌ها به عددي بسيار بيشتر از 300 ميليون دلار (حتي سه برابر اين عدد) مي‌رسد و ممكن است اين حملات همچنان در حال رخ دادن باشند.
اين هكرها گانگسترهاي سايبري Carbanak نام گرفته‌اند، چرا كه اين نام، نام بدافزار مورد استفاده آنها است. اغلب بانك‌هاي هدف در روسيه قرار دارند، ولي بانك‌هايي از ژاپن، اروپا و ايالات متحده آمريكا نيز در اين فهرست قرار دارند. كسپراسكاي بر اساس توافقنامه‌هاي عدم افشاي اطلاعات نتوانسته است نام اين بانك‌ها را ارائه دهد.
به گزارش تايمز، اين هكرها ابتدا ايميل‌هاي آلوده‌اي براي كارمندان اين بانك‌ها ارسال كرده‌اند كه برخي از آنها بر روي لينك‌هاي داخل اين ايميل‌ها كليك كرده‌اند و به طور ناآگاهانه و ناخواسته، نرم‌افزار مخرب را دانلود كرده‌اند. سپس اين هكرها كارمنداني را كه مسئول سيستم‌هاي انتقال پول يا ATM ها بوده‌اند پيدا كرده‌اند. در گام بعدي آنها يك ابزار دسترسي از راه دور يا RAT بر روي سيستم‌ها نصب كرده‌اند كه آنها را قادر مي‌سازد از صفحه نمايش اين كارمندان تصوير يا ويدئو تهيه نمايند و كار آنها را مورد بررسي قرار داده‌اند. سپس اين مجرمان سايبري قادر بوده‌اند از راه دور ATM ها را هدايت نمايند تا پول را به شكل مورد نظر آنها انتقال دهند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 27 بهمن 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0