فا

‫ حمله به سرويس‌هاي بازي Xbox و Daybreak

شماره: IRCNE2015022426
تاريخ: 29/11/93
گروه هكري ليزارد اسكواد مسئوليت از كار انداختن سرويس‌هاي بازي Xbox و Daybreak را در يكشنبه شب بر عهده گرفت.
كاربران گزارش دادند كه اين سرويس‌ها از دسترس خارج شدند و اگرچه مايكروسافت سعي كرد كه Xbox را بازگرداند، اما اين سرويس همچنان از برخي مشكلات شبكه‌اي رنج مي‌برد.
Daybreak Games نيز فاش كرد كه دچار برخي مشكلات شبكه‌اي در برخي پلتفورم‌هاي بازي‌هاي چند بازيكني خود از طريق توئيتر شده است.
حمله مشابهي نيز در روز كريسمس انجام شده بود كه سرويس‌هاي بازي آنلاين Xbox و پلي‌استيشن را از كار انداخته بود. اين بدان معناست كه كساني كه براي كريسمس اين كنسول‌ها را هديه گرفته بودند قادر به استفاده از آن نبودند. دو مظنون در آن حملات دستگير شدند، اما هنوز محكوم نشده‌اند.
در ماه ژانويه ليزارد اسكواد مسئوليت اتفاقي در فيس‌بوك را نيز بر عهده گرفته بود، اما فيس‌بوك اعلام كرد كه خودش باعث ايجاد مشكل شده بود و هك نشده است.
در پايان ژانويه، شكارچي خود شكار شد و پايگاه داده ليزارد اسكواد روي اينترنت منتشر شد. اين گروه علاوه بر هك كردن سرويس‌ها، يك سرويس اجاره بات‌نت به نام Lizard Stresser را نيز اجرا مي‌كند و اين سرويس مورد نفوذ قرار گرفته بود. اگرچه اعلام شد كه تنها چند صد كاربر از Lizard Stresser استفاده مي‌كردند، اما اين اتفاق براي اين گروه 11 هزار دلار بيت‌كوين هزينه داشت.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 29 بهمن 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0