فا

‫ كشف بيشترين مشكلات امنيتي در Mac OS X & iOS

شماره: IRCNE2015022437
تاريخ: 08/12/93
شركت امنيتي GFI اظهار داشت كه پلت فرم هاي دسكتاپ و موبايل اپل نسبت پلت فرم هاي ويندوز و لينوكس آسيب پذيري بيشتري دارند.
محقق امنيتي، Cristian Florian گفت: OS X با 147 آسيب پذيري در صدر قرار دارد و پس از آن iOS با 127 آسيب پذيري در رده دوم جاي مي گيرد. هم چنين پلت فرم هاي لينوكس با 119 آسيب پذيري و ويندوز با 36 آسيب پذيري در رده هاي بعدي قرار مي گيرند.
در اين گزارش نيز به سطح مخاطره آميز بودن هر يك از اين آسيب پذيري ها پرداخته شده است و توضيح داده است كه شدت اين آسيب پذيري ها در OS X بيشتر از مابقي پلت فرم ها است.
Florian در وبلاگي نوشت: سال 2014، از نظر امنيتي سال سختي براي كاربران لينوكس بوده است زيرا تعدادي از مهم ترين مشكلات امنيتي در اين سال براي برنامه هاي كاربردي كه معمولا بر روي پلت فرم لينوكس اجرا مي شوند، گزارش شده است. به عنوان مثال، Heartbleed يك آسيب پذيري بحراني در OpenSSL بود و Shellshock يك آسيب پذيري در GNU Bash بود.
بيش از 80 درصد از مشكلات مربوط به برنامه هاي كاربردي شركت هاي ثالث بوده است و مشكلات مربوط به سيستم عامل توليدكنندگان تنها 13 درصد را شامل مي شود.
Florian در ادامه نوشت: در نهايت، ادمين هاي IT بايد به تمامي محصولات روي شبكه توجه نمايند و تمركز خود را تنها بر روي محصولات داراي آسيب پذيري محدود نكنند. هر يك از محصولات نرم افزاري در هر زماني مي تواند مورد سوء استفاده قرار گيرد و يكي از كليدهاي جلوگيري از اين مشكلات نصب اصلاحيه ها و به روز بودن نرم افزارها مي باشد.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 8 اسفند 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0