فا

‫ گزارش مقايسه آنتي ويروسها در آذرماه 89

IRCMRE201101032

مركز ماهر با استفاده از شبكه هاني نت خود اقدام به جمع آوري بدافزارهاي آسيب رسان به صورت مستمر مي‌نمايد، سپس با استفاده از معروفترين آنتي ويروسهاي موجودكه در نمودار زير نام آنها ذكر گرديده، گونه اين بدافزارها شناسايي مي‌گردد. مركزبه صورت ماهانه گزارشي مقايسه اي مبني بر توانمندي اين آنتي ويروس ها در شناسايي بدافزارهاي موجود را گزارش مي نمايد. نمودار زير نمونه ايي از گزارش آذرماه اين مركز است.
در نمودار فوق،رنگ سبزنشان دهنده بدافزارهاي كاملا شناسايي شده و موجود در پايگاه داده آنتي ويروسها (FULLY DETECTED) بوده و رنگ قرمز(FALSE/POSITIVE ) نشان دهنده ميزان درصدي است كه معمولاً از روش هايي مبتني بر ويژگيهاي عمومي بدافزار و يا از روش هايي مبتني بر شناسايي برنامه هاي مشكوك (HEURISTICS TECHNOLOGY) استفاده مي شود، اين روش از آنجا كه بر اساس الگوي مبتني بر امضاء نيست، ممكن است از دقت كافي برخوردار نبوده و داراي اشتباه باشد.
ذكر اين نكته ضروري است كه پايگاه داده بدافزارهاي مورد تحليل و بررسي قرار گرفته حاصل بدافزارهاي گردآوري شده از شبكه هاني نت كشور بوده و تعداد آن در حال حاضر بيش از 4000 گونه بدافزار مي باشد كه پس از دريافت در شبكه هاني نت كشور به صورت روزانه براي شركت مهران رايانه(آنتي ويروس ايمن) ارسال مي گردد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 23 مرداد 1393

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0