فا

‫ كلمه عبور ياهو را فراموش كنيد

شماره: IRCNE2015032452
تاريخ: 27/12/93
ياهو اعلام كرد با توجه به اينكه هيچ‌كس نمي‌تواند كلمه عبور ياهوي خود را به خاطر بسپارد، قصد دارد كلمه عبور را به طور كلي حذف كند.
روز يكشنبه ياهو سرويس جديدي به نام كلمات عبور «on-demand» را راه‌اندازي كرد كه به كاربر اجازه مي‌دهد به جاي به خاطر سپردن كلمه عبور، با استفاده از يك كلمه عبور كوتاه كه اين شركت به موبايل وي ارسال مي‌كند، به حساب ياهوي خود وارد شود.
نحوه كار اين سرويس بدين صورت است: شما با استفاده از كلمه عبور عادي خود به حساب ياهوي خود وارد مي‌شويد. در بخش تنظيمات امنيتي، كلمات عبور on-demand را فعال مي‌كنيد و تلفن خود را ثبت مي‌نماييد. دفعه بعد كه بخواهيد به ياهو وارد شويد، فيلد كلمه عبور با دكمه‌اي جايگزين مي‌شود كه مي‌گويد «كلمه عبور من را ارسال كن» و اين شركت، يك كلمه عبور چهار كاراكتري را به موبايل شما ارسال مي‌كند.
به گفته يكي از مديران ارشد ياهو، اين نخستين گام براي حذف كلمات عبور است.
اين روال شبيه به روال معمول ورود به وب‌سايت‌ها با استفاده از احراز هويت دو مرحله‌اي است كه در آن، شما ابتدا كلمه عبور خود را وارد مي‌كنيد و سپس يك كلمه عبور ديگر از طرف شركت براي شما ارسال مي‌گردد. روال ياهو مشابه همين روال است با اين تفاوت كه گام اول آن حذف شده است.
امنيت سايبري به يك مسأله مهم در صنعت فناوري تبديل شده است. چندين شركت مشهور جهان از جمله سوني و اپل با آسيب‌پذيري‌هاي امنيتي جدي روبرو شده‌اند. بسياري شركت‌ها نيز سعي كرده‌اند مشكل كلمات عبور ضعيف كاربران خود را به نحوي حل نمايند. نرم‌افزارهاي مديريت كلمه عبور مانند LastPass نيز سعي مي‌كنند مشكل كاربران در به خاطر سپردن كلمه عبور را حل كنند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 27 اسفند 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0