فا

‫ وضعيت امنيت در ماه ژوئيه 2014 به گزارش سايمانتك

شماره: IRCRE201409178

تاريخ:93/06/14


شركت امنيتي سايمانتك هر ماه گزارشي را كه حاوي تحليل آخرين تهديدها و روندهاي مربوط به بدافزار، هرزنامه، آسيب پذيري و ديگر خطرات بالقوه در اين حوزه است، منتشر مي‌نمايد. در زير خلاصه اي از گزارش اين شركت از داده هاي جمع آوري شده در ماه ژوئيه آورده شده است.

حملات هدفمند

در ماه ژوئيه، تعداد متوسط حملات سرفت هويت در هر روز كاهش داشته است و به سطح مشابه ماه مي رسيده است. فايل هاي .doc رايج ترين نوع فايل پيوست بوده است كه در حملات سرقت هويت از آن استفاده شده است. پس از آن فايل هاي .exe در رتبه دوم قرار گرفته است.

در اين ماه شركت هايي با بيش از 2500 كارمند بيشترين هدف اين نوع حملات بوده است. خدماتي از قبيل كسب و كار، سرگرمي و خدمات مبتني بر تعميرات جزء 10 صنعتي مي باشند كه بيشتر هدف اين نوع حملات قرار گرفته اند.


نشت داده ها

بزرگترين نشت داده اي كه در ماه ژوئيه گزارش شده است در نتيجه افشاي 900 هزار هويت بوده است. هكرها مسئول 49 درصد از نشت داده هاي افشاء شده در يك سال گذشته مي باشند. نام واقعي، شماره شناسايي دولتي مانند شماره امنيتي اجتماعي و آدرس منزل سه نوع اطلاعاتي هستند كه در صدر جدول نشت داده قرار گرفتند.

بدافزارها

بدافزارهاي W32.Sality و W32.Ramnit درصدر جدول 10 بدافزار برتر قرار دارند. رايج ترين تهديدات بر روي سيستم عامل OS X بدافزار OSX.RSPlug.A بوده است كه 38 درصد از تمامي بدافزارهاي يافت شده بر روي اين سيستم عامل را شامل مي شود.

10 بدافزار برتر Mac OSX كه مسدود شده اندآسيب پذيري

در ماه ژوئيه 575 آسيب پذيري افشاء شده است. هيچ آسيب پذيري اصلاح نشده اي در اين ماه گزارش نشده است. در 12 ماه گذشته، مرورگر IE بيشترين آسيب پذيري ار در بين مرورگرها داشته است. در همين زمان، جاوا اوراكل بيشترين آسيب پذيري پلاگين را داشته است.

تلفن همراه

در ماه ژوئيه، چهار خانواده بدافزارهاي اندرويد كشف شد. از تهديداتي كه در 12 ماه گذشته كشف شده است، 24 درصد مربوط به سرقت اطلاعات از روي دستگاه و 22 درصد مربوط به ردگيري كاربر دستگاه بوده است. در مبحث كلاهبرداري شبكه هاي اجتماعي، 63 درصد مربوط به پبشنهادات جعلي بوده است.هرزنامه و سرقت هويت

در ماه ژوئيه ميزان هرزنامه ها كاهش يافته است و به يك ايميل از 1299 ايميل رسيده است و در مقايسه با ماه ژوئن كه يك ايميل از هر 496 ايميل بود كاهش چشمگيري داشته است. نرخ جهاني هرزنامه در اين ماه 63.7 درصد بود. يك ايميل از هر 351 ايميل حاوي ويروس بوده است. در اين ماه از كل ترافيك ايميلي، 7.9 درصد حاوي URL مخرب بوده است كه نسبت به ماه ژوئن كاهش يافته است.


منابع:

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 7 مهر 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0