فا

‫ وضعيت امنيت در ماه ژوئن 2014 به گزارش سايمانتك

تاريخ:93/05/29


شركت امنيتي سايمانتك هر ماه گزارشي را كه حاوي تحليل آخرين تهديدها و روندهاي مربوط به بدافزار، هرزنامه، آسيب پذيري و ديگر خطرات بالقوه در اين حوزه است، منتشر مي‌نمايد. در زير خلاصه اي از گزارش اين شركت از داده هاي جمع آوري شده در ماه ژوئن آورده شده است.

حملات هدفمند

در ماه ژوئن، تعداد متوسط حملات سرفت هويت در هر روز همانند ماه هاي مارس و آوريل بوده است. فايل هاي .doc رايج ترين نوع فايل پيوست بوده است كه در حملات سرقت هويت از آن استفاده شده است. پس از آن فايل هاي .exe در رتبه دوم قرار گرفته است.

در اين ماه شركت هايي با بيش از 2500 كارمند بيشترين هدف اين نوع حملات بوده است.

نشت داده ها

بزرگترين نشت داده اي كه در ماه ژوئن گزارش شده است در نتيجه افشاي 1.3 ميليون هويت بوده است. از ابتداي سال 2014 تاكنون تعداد كل هويت هايي كه افشاء شده نيز به 147 ميليون هويت رسيده است. هكرها مسئول 49 درصد از نشت داده هاي افشاء شده در يك سال گذشته مي باشند. نام واقعي، تاريخ تولد و شماره شناسايي، سه نوع اطلاعاتي هستند كه در صدر جدول نشت داده قرار گرفتند.

بدافزار

بدافزارهاي W32.Sality و W32.Ramnit درصدر جدول 10 بدافزار برتر قرار دارند. ايالات متحده بزرگترين منبع فعاليت بات ها بوده است. رايج ترين تهديدات بر روي سيستم عامل OS X بدافزار OSX.Stealbit.B بوده است كه 26 درصد از تمامي بدافزارهاي يافت شده بر روي اين سيستم عامل را شامل مي شود.


منبع فعاليت هاي مخرب: بات ها

آسيب پذيري

در سال 2014، آسيب پذيري ها در پايين ترين سطح خود قرار دارند. در ماه ژوئن آسيب پذيري اصلاح نشده اي مشاهده نشد. در 12 ماه گذشته، مرورگر IE بيشترين آسيب پذيري را در بين مرورگرها داشته است. در همين زمان، جاوا اوراكل بيشترين آسيب پذيري پلاگين را داشته است.
تلفن همراه

در ماه ژوئن، چهار خانواده بدافزارهاي اندرويد كشف شد. تعداد انواع بدافزارها در هر خانواده نسبت به 12 ماه گذشته در پايين ترين سطح خود قرار گرفته است. از تهديداتي كه در 12 ماه گذشته كشف شده است، 28 درصد مربوط به ردگيري كاربر دستگاه و 21 درصد مربوط به سرقت اطلاعات از روي دستگاه بوده است. در مبحث كلاهبرداري شبكه هاي اجتماعي، 78 درصد مربوط به پبشنهادات جعلي بوده است.

هرزنامه و سرقت هويت

در ماه ژوئن ميزان هرزنامه ها يك ايميل از 496 ايميل بوده است و در مقايسه با ماه مي كاهش داشته است. نرخ جهاني هرزنامه در اين ماه 59.9 درصد بود. يك ايميل از هر 232 ايميل حاوي ويروس بوده است. در اين ماه از كل ترافيك ايميلي، 7.4 درصد حاوي URL مخرب بوده است.
منابع:

SYMANTEC INTELLIGENCE REPORT JUNE 2014


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 7 مهر 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0