فا

‫ وضعيت امنيت در ماه سپتامبر 2014 به گزارش سايمانتك

شماره:IRCRE201412184
تاريخ:93/09/12

شركت امنيتي سايمانتك هر ماه گزارشي را كه حاوي تحليل آخرين تهديدها و روندهاي مربوط به بدافزار، هرزنامه، آسيب پذيري و ديگر خطرات بالقوه در اين حوزه است، منتشر مي‌نمايد. در زير خلاصه اي از گزارش اين شركت از داده هاي جمع آوري شده در ماه سپتامبر آورده شده است.
حملات هدفمند
در ماه سپتامبر، تعداد متوسط حملات سرفت هويت در هر روز افزايش داشته و به 53 حمله رسيده است. فايل هاي .doc رايج ترين نوع فايل پيوست بوده است كه در حملات سرقت هويت از آن استفاده شده است. پس از آن فايل هاي .exe در رتبه دوم قرار گرفته است.در اين ماه شركت هايي با بيش از 2500 كارمند بيشترين هدف اين نوع حملات بوده است.
نشت داده ها
بزرگترين نشت داده اي كه در ماه سپتامبر گزارش شده است در نتيجه افشاي 56 ميليون هويت بوده است. هكرها مسئول 56 درصد از نشت داده هاي افشاء شده در يك سال گذشته مي باشند. نام واقعي، شماره شناسايي دولتي مانند شماره امنيتي اجتماعي و آدرس منزل سه نوع اطلاعاتي هستند كه در صدر جدول نشت داده قرار گرفتند.
بدافزارها
بدافزارهاي W32.Sality و W32.Ramnit درصدر جدول 10 بدافزار برتر قرار دارند. رايج ترين تهديدات بر روي سيستم عامل OS X بدافزار OSX.RSPlug.A بوده است كه 26 درصد از تمامي بدافزارهاي يافت شده بر روي اين سيستم عامل را شامل مي شود. در مجموع بدافزارهاي گروگان گير از ماه مارس امسال افزايش نداشته اند. با اينحال بدافزارهاي گروگان گيري كه از رمزگذاري استفاده مي كنند روند افزايشي داشته اند و 38 درصد از بدافزارهاي ماه سپتامبر را به خود اختصاص داده اند. در ماه سپتامبر كشورهاي چين و امريكا به ترتيب اولين و دومين منبع فعاليت بات نت ها مي باشند.
10 بدافزار برتر Mac OSX كه مسدود شده اند
آسيب پذيري
در ماه سپتامبر 600 آسيب پذيري افشاء شده است. هيچ آسيب پذيري اصلاح نشده اي در اين ماه گزارش نشده است. در 12 ماه گذشته، مرورگر IE بيشترين آسيب پذيري را در بين مرورگرها داشته است. در همين زمان، جاوا اوراكل بيشترين آسيب پذيري پلاگين را داشته است.
تلفن همراه
در ماه سپتامبر، سه خانواده از بدافزارهاي اندرويد كشف شد. از تهديداتي كه در 12 ماه گذشته كشف شده است، 24 درصد مربوط به سرقت اطلاعات از روي دستگاه بوده است. در مبحث كلاهبرداري شبكه هاي اجتماعي، 41 درصد مربوط به پبشنهادات جعلي بوده است.
هرزنامه و سرقت هويت
در ماه سپتامبر ميزان هرزنامه ها مجددا كاهش يافته است و به يك ايميل از 2041 ايميل رسيده است و در مقايسه با ماه اوت كه يك ايميل از هر 1587 ايميل بود كاهش يافته است. نرخ جهاني هرزنامه در اين ماه 57.9 درصد بود. يك ايميل از هر 351 ايميل حاوي ويروس بوده است. در ماه اوت از كل ترافيك ايميلي، 5.8 درصد حاوي URL مخرب بوده است.
منابع:

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 16 آذر 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0