فا

‫ از كار افتادن بات نت Beebone

شماره: IRCNE2015042471
تاريخ: 01/23/94
بات نت Beebone كه براي ارسال بدافزار مورد استفاده قرار مي گرفت از كار افتاد. اين بات نت كه به عنوان AAEH نيز شناخته مي شود، يك بات نت پيچيده خاص مي باشد كه به دليل سيستم دانلود چند ريختي از كار انداختن آن كار بسيار دشواري است.
بيش از پنج ميليون نمونه از كرم بات نت جمع آوري شده است كه اين كرم با عنوان W32/Worm-AAEH شناخته مي شود. با توجه به Europol، اين گروه تخمين مي زند كه بيش از 12000 رايانه تحت تاثير اين بات نت قرار دارند اما به نظر مي رسد رايانه هاي تحت تاثير بيش از اين مقدار باشد. بيشترين ميزان آلودگي در امريكا، ژاپن، هند و تايوان كشف شده است با اين وجود رايانه هاي آلوده در 195 كشور شناسايي شده است.
به منظور از كار انداختن بات نت Beebone، اين گروه از روش sinkholing استفاده كرد و تمامي نام دامنه هاي در ارتباط با بات نت را كشف و ضبط كردند. در حالي كه Beebone تهديد بزرگي محسوب نمي شود اما در نوع خود بسيار پيجيده است و باعث مي شود تا چندين نوع بدافزار امنيت رايانه قرباني را در معرض خطر قرار دهند. اين بات نت تقريبا 20 بار در روز خودش را به روز رساني مي كرد و از مجموعه برنامه هايي استفاده مي كرد كه به طور مداوم همديگر را دانلود مي كردند تا خودشان را در برابر حذف شدن بيمه كنند.
با وجود پيچيده بودن اين بات نت، در مقايسه با بات نت هاي معروف ديگر كوچك بود. در ماه فوريه امسال، بات نت Ramnit از كار افتاد. اين بات نت پنج سال در حال فعاليت بود و حدود 3.2 ميليون رايانه را آلوده كرده بود.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 23 فروردین 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0