فا

‫ وضعيت امنيت در ماه دسامبر 2014 به گزارش سايمانتك

شماره:IRCRE201502187
تاريخ:93/12/05

شركت امنيتي سايمانتك هر ماه گزارشي را كه حاوي تحليل آخرين تهديدها و روندهاي مربوط به بدافزار، هرزنامه، آسيب پذيري و ديگر خطرات بالقوه در اين حوزه است، منتشر مي‌نمايد. در زير خلاصه اي از گزارش اين شركت از داده هاي جمع آوري شده در ماه دسامبر آورده شده است.
حملات هدفمند
در ماه دسامبر، تعداد متوسط حملات سرفت هويت در هر روز كاهش داشته و به 33 حمله رسيده است، متوسط اين حملات در ماه نوامبر 43 حمله بوده است. فايل هاي .doc رايج ترين نوع فايل پيوست بوده است كه در حملات سرقت هويت از آن استفاده شده است. پس از آن فايل هاي .exe در رتبه دوم قرار گرفته است.در اين ماه شركت هايي با بيش از 2500 كارمند بيشترين هدف اين نوع حملات بوده است.
نشت داده ها
در ماه دسامبر هشت نشت داده صورت گرفته است. اين ميزان افزايش بيشتر از حد انتظار بوده است. در ماه دسامبر 14 نشت داده جديد گزارش شده است كه مابين ماه هاي ژانويه و نوامبر به وقوع پيوسته اند. نام واقعي، شماره شناسايي دولتي مانند شمارهSocial Security و آدرس منزل سه نوع اطلاعاتي هستند كه در صدر جدول نشت داده قرار گرفتند.
بدافزارها
بدافزارTrojan.Swifi درصدر جدول 10 بدافزار برتر ماه دسامبر قرار دارد. انواع بدافزارW32.Ramnit نيز هم چنان در جدول 10 بدافزار برتر اين ماه قرار دارند. رايج ترين تهديدات بر روي سيستم عامل OS X بدافزار OSX.Keylogger بوده است كه 16.3 درصد از تمامي بدافزارهاي يافت شده بر روي اين سيستم عامل را شامل مي شود. در ماه دسامبر در مجموع بدافزارهاي گروگان گير نسبت به ماه هاي گذشته افزايش داشته اند. مجموع فعاليت هاي بدافزارهاي گروگان گير از ماه مارس تاكنون در سطح پايين باقي مانده است.
10 بدافزار برتر Mac OSX كه مسدود شده اند
آسيب پذيري
در ماه دسامبر 428 آسيب پذيري افشاء شده است. در اين ماه تنها يك آسيب پذيري zero-day افشاء شده است. در 12 ماه گذشته، مرورگر IE بيشترين آسيب پذيري را در بين مرورگرها داشته است. در همين زمان، محصولات ادوب شامل برنامه هاي آكروبات و فلش بيشترين آسيب پذيري هاي پلاگين را به خود اختصاص داده است.
تلفن همراه
در ماه دسامبر، شش خانواده از بدافزارهاي اندرويد كشف شد.
هرزنامه و سرقت هويت
در ماه دسامبر ميزان هرزنامه ها كاهش يافته است و به يك ايميل از هر 1517 ايميل رسيده است و در مقايسه با ماه نوامبر كه يك ايميل از هر 647 ايميل بود كاهش داشته است. نرخ جهاني هرزنامه در اين ماه 55.3 درصد بود. يك ايميل از هر 195 ايميل حاوي ويروس بوده است. در اين ماه از كل ترافيك ايميلي، 14 درصد حاوي URL مخرب بوده است.
منابع:

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 5 اسفند 1393

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0