فا

‫ آسيب پذيري در سيستم هاي واي فاي خطوط هوايي

شماره: IRCNE2015042479
تاريخ: 01/30/94
سازمان GAO گزارشي را براي امنيت سايبري FAA ارسال كرده است و در آن نسبت به آسيب پذيري سيستم واي فاي خطوط هوايي هشدار داده است.
چهار متخصص امنيت سايبري اين گزارش را آماده كرده اند و اظهار داشتند كه فايروال ها مي توانند همانند نرم افزارهاي ديگر هك شوند و مسافران را در معرض خطر قرار دهند.
در گزارش آمده است كه IP شبكه ممكن است به هكر اجازه دهد تا دسترسي راه دور سيستم هاي هواپيما شامل سيستم هايي كه توسط مسافران و خدمه براي دسترسي به واي فاي مورد استفاده قرار مي گيرد و سيستم هايي كه به صورت عمومي براي دسترسي به اينترنت استفاده مي شود را بدست آورند.
اولين تهديد مي تواند تنها افرادي كه از شبكه خاصي استفاده مي كنند را تحت تاثير قرار دهد و در صورتيكه هكر بتواند از شبكه براي نفوذ به سيستم هاي كنترل پرواز استفاده نمايد، نتايج وخيمي به بار مي آيد.
دومين تهديد آن است كه هر كسي مي تواند به طور بالقوه اين سيستم ها را هك نمايد و بدافزارها را به دستگاه ها تزريق كند. سپس اين مهاجم مي تواند تمامي سيستم هواپيما را از راه دور هدف حمله قرار دهد.
يكي از محققين امنيت سايبري بر اين باور است كه ويروس يا بدافزاري كه دستگاه مسافر را از طريق بازديد يك وب ساين آلوده مي كند مي تواند به مهاجم اين اجازه را بدهد تا به اطلاعات سيستمي كه كاربر به آن متصل شده باخبر شود.
سازمان GAO اعلام كرد كه در حال حاضر به عنوان بخشي از فرآيند تصديق سيستم هاي هواپيما، AVS سيستم هاي جديد مورد استفاده در داخل هواپيما را از طريق قوانين خاص هوايي مورد ارزيابي قرار مي دهند و هم چنين در حال بازنگري قواعد مربوط به تمامي سيستم هاي جديد از ديد امنيت سايبري مي باشند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 31 فروردین 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0