فا

‫ وضعيت امنيت در ماه فوريه 2015 به گزارش سايمانتك

شماره:IRCRE201504191
تاريخ:94/01/26

شركت امنيتي سايمانتك هر ماه گزارشي را كه حاوي تحليل آخرين تهديدها و روندهاي مربوط به بدافزار، هرزنامه، آسيب پذيري و ديگر خطرات بالقوه در اين حوزه است، منتشر مي‌نمايد. در زير خلاصه اي از گزارش اين شركت از داده هاي جمع آوري شده در ماه فوريه آورده شده است.
حملات هدفمند
در ماه فوريه، تعداد متوسط حملات سرفت هويت در هر روز افزايش داشته و به 65حمله رسيده است، متوسط اين حملات در ماه ژانويه 42 حمله بوده است. فايل هاي .doc رايج ترين نوع فايل پيوست بوده است كه در حملات سرقت هويت از آن استفاده شده است. پس از آن فايل هاي .txt در رتبه دوم قرار گرفته است.در اين ماه شركت هايي با بيش از 2500 كارمند بيشترين هدف اين نوع حملات بوده است.
نشت داده ها
در ماه فوريه شش نشت داده صورت گرفته است. اين ميزان افزايش بيشتر از حد انتظار بوده است.بزرگترين نشت داده اي كه در اين ماه گزارش شده است در ماه ژانويه به وقوع پيوسته و طي آن 80 ميليون شناسه به سرقت رفته است. نام واقعي، شماره شناسايي دولتي مانند شمارهSocial Security و آدرس منزل سه نوع اطلاعاتي هستند كه در صدر جدول نشت داده قرار گرفتند.
بدافزارها
بدافزارW32.Ramnit!html درصدر جدول 10 بدافزار برتر ماه فوريه قرار دارد. انواع بدافزارW32.Ramnit نيز هم چنان در جدول 10 بدافزار برتر قرار دارند. رايج ترين تهديدات بر روي سيستم عامل OS X بدافزار OSX.RSPlug.A بوده است كه 15.7 درصد از تمامي بدافزارهاي يافت شده بر روي اين سيستم عامل را شامل مي شود.
10 بدافزار برتر Mac OSX كه مسدود شده اند
آسيب پذيري
در ماه فوريه 400 آسيب پذيري افشاء شده است. در اين ماه تنها يك آسيب پذيري zero-day افشاء شده است. در ماه فوريه، مرورگر IE بيشترين آسيب پذيري را در بين مرورگرها داشته است. در همين زمان،ادوب بيشترين آسيب پذيري هاي پلاگين را به خود اختصاص داده است.
تلفن همراه
در اين ماه خانواده جديدي از بدافزارهاي اندرويد گزارش نشده است.
هرزنامه و سرقت هويت
در ماه فوريه ميزان هرزنامه ها كاهش يافته است و به يك ايميل از هر 1466 ايميل رسيده است و در مقايسه با ماه ژانويه كه يك ايميل از هر 1004 ايميل بود كاهش داشته است. نرخ جهاني هرزنامه در اين ماه 54 درصد بود. يك ايميل از هر 237 ايميل حاوي ويروس بوده است. در اين ماه از كل ترافيك ايميلي، 3 درصد حاوي URL مخرب بوده است.
منابع:

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 26 فروردین 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0