فا

‫ انتشار ابزار هشداردهنده رمز عبور گوگل

شماره: IRCNE2015052497
تاريخ: 02/15/94
شركت گوگل ابزار جديدي را براي مبارزه با حملات سرقت هويت منتشر كرده است. اين ابزار Password Alert Chrome نام دارد و جايي را كه كاربر رمز عبور حساب كاربري گوگل خود ار وارد مي كند ردگيري مي كند و در صورتي كه اين رمز عبور در جاي ديگري به غير از accounts.google.com وارد شود به كاربر هشدار مي دهد.
اين ابزار دو كار را انجام مي دهد: اولا مانع از استفاده مجددا رمز عبور گوگل در سايت هاي ديگر مي شود. ثانيا، اگر كاربر بخواهد رمز عبور خود را در سايتي كه به نظر مي رسد متعلق به گوگل است اما در واقع چنين نيست و يك سايت جعلي براي جمع آوري اطلاعات خصوصي كاربران است، وارد نمايد اين ابزار مانع از اين كار شده و به عبارت ديگر با حملات سرقت هويت مقابله مي كند.
اگر كاربر رمز عبور خود را در چنين وب سايت هايي وارد نمايد، Password Alert پيامي را به كاربر نشان داده و به او اخطار مي دهد كه "رمز عبور شما افشاء شده است" و كاربر بايد سريعا رمز عبور خود را تغيير دهد. اين پيام به محض وارد كردن آخرين كاراكتر از رمز عبور نشان داده مي شود.
استفاده از اين ابزار راحت است و مي توان توسعه دهنده Password Alert را از فروشگاه Chrome Web Store نصب كرد، سپس بايد نام كاربري و رمز عبور حساب كاربري گوگل را وارد كرده و پس از آن ابزار Password Alert جاهايي كه رمز عبور گوگل وارد مي شود را مانيتور مي كند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 15 اردیبهشت 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0