فا

‫ گزارش امنيتي مايكروسافت از نيمه دوم 2014 (قسمت دوم)

شماره: IRCRE201507199
تاريخ: 94/05/07
مايكروسافت در گزارش امنيتي هوشمند خود به آسيب پذيري­هاي نرم افزاري، كدهاي سوء استفاده كننده از آسيب پذيري­هاي نرم افزاري، نرم افزارهاي ناخواسته و خرابكار و نشت­هاي امنيتي در نرم افزارهاي خود و نيز نرم افزارهاي ساير توليد كنندگان پرداخته است. اين گزارش با توجه به تحليل­هاي امنيتي در مورد سال­هاي گذشته و با تمركز بر نيم سال دوم 2014 تهيه شده است. در ادامه، قسمت دوم اين گزارش را مطالعه مي‌كنيد.
بدافزارها
اطلاعات موجود در اين بخش در نتيجه دور سنجي دادهها از بيش از يك ميليارد كامپيوتر در سراسر دنيا به دست آمده است.
نرخ سراسري آلودگي
جدول زير نشان دهنده موقعيت مكانهايي است كه بيشترين گزارش تشخيص بدافزارهاي كامپيوتري را توسط محصولات ضد بدافزار مايكروسافت در نيم سال دوم 2014 داشته اند.
به طور كلي نرخ تشخيص و نرخ آلودگي در سه ماهه چهارم 2014 به دليل كاهش در تروجان خانواده Tugspay و CostMin كاهش يافته است. در سه ماهه سوم به طور خاص كرم خانوادهTugspay از متداول ترين بدافزارها در كشورهاي فرانسه و ايتاليا بوده است و در هر دو كشور نرخ آلودگي اين بدافزار بيش از 8 درصد رشد داشته است. اما در سه ماهه چهارم به دليل كاهش در نرخ آلودگي بدافزار Tugspay در مجموع ميزان نرخ آلودگي كاهش يافته است.
طبقه بندي تهديدات
شكل زير نرخ تشخيص طبقه بندي ها ي قابل توجه تهديدات را در سال 2014 نشان مي دهد.
ممكن است مجموع اين نرخ در برخي از بازه هاي زماني بيش تر از 100 درصد شود زيرا برخي از رايانه ها بيش از يك دسته از تهديدات را در اين بازه ها گزارش داده اند.
در نيم سال دوم 2014، نرخ تشخيص در اغلب دسته هاي بدافزاري كاهش يافته است و در برخي ديگر ثابت مانده است. در سه ماهه سوم 2014 در رده Downloaders & Droppers به دليل كشف Win32/Tugspay افزايش قابل توجهي ديده مي شود.
در رده تروجان ها كه بالاترين نرخ تشخيص را در نيم سال اول 2014 داشته اند، به دليل كاهش در تهديدات خانواده Win32/Wysotot، JS/Faceliker و MSIL/Spacekito كاهش ديده مي شود. عليرغم اين كاهش، در نيم سال دوم 2014 رده تروجان ها به عنوان بالاترين رده در نرخ تشخيص در ميان بدافزارها قرار دارد.
خانواده تهديدات
در شكل زير فهرست ده خانواده بدافزاري برتر را كه در نيم سال دوم 2014 توسط محصولات ضد بدافزاري مايكروسافت بر روي رايانه ها كشف شده اند، نشان داده شده است.
نرخ تشخيص بدافزار براي رايانه هايي كه مبتني بر دامنه هستند و رايانه هايي كه به دامنه متصل نيستند در شكل زير نشان داده شده است.
مطالب مرتبط:
منابع:

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 10 مرداد 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0